Арда постигна нова убедителна победа с 4:0 при гостуването си на Раковски 2011 в среща от 14-ия кръг на Югоизточната Трета лига. Двубоят се игра на стадиона в Раковски и бе наблюдаван от над 300 зрители. След поредния успех момчетата на Елин Топузаков водят с 3 точки пред втория Загорец (Нова Загора).

Още в първата минута Атанас Чепилов вкара гол и изведе Арда напред в резултата. В 68-ата минута гостите удвоиха своята преднина с попадение на Георги Стефанов. Четири минути по-късно Димитър Алексиев изпрати топката в долния десен ъгъл на вратата на Кузманов за 0:3. В 76-ата минута сърбинът Милош Баич реши всичко в спора между двата тима след подаване на Владислав Мисяк - 0:4.

Домакините от Раковски завършиха мача с 9 души. Главният рефер Стоян Димов от Сливен показа червени картони на братята Анатолий и Стефан Йосифови. Анатолий бе отстранен за реплика към рефера, а брат му Стефан за грубо нарушение.

След срещата футболистите на Арда поздравиха феновете, които пропътуваха отново стотици  километри, за да подкрепят своите любимци от трибуните.

"Важна победа на много тежък и труден терен. Продължаваме да гоним целта – първо място в групата. Има още какво да се работи и да се желае отборно. Важното е, че поддържаме постоянство и линията на игра ми харесва", заяви след срещата треньорът на Арда Елин Топузаков.

Спортният директор на Арда Емил Кременлиев отбеляза, че този резултат е най-малкото, което можеше да се случи в мача. "Поздравявам момчетата за убедителната победа. Това бе още една стъпка от пътя, който имаме да извървим", каза Кременлиев.

Наставникът на домакините от Раковски  Стефан Киков сподели, че отборът на ‚Арда“ е изключително силен отбор с отлични футболисти за третия ешалон „С ръка на сърцето си признавам, че ние бяхме по-слабият тим и заслужено загубихме“, заяви Киков.

Съставът на Арда: Веселин Василев; Георги Кременлиев, Илиян Гаров, Николай Димитров, Атанас Кръстев, Вълчан Чанев (Беркай Халил), Митко Плахов, Владислав Мисяк, Атанас Чепилов (Милош Баич), Ахмед Осман (Георги Стефанов), Димитър Алексиев

4. Карнобат (Карнобат)                14    9   0   5   31:22   27
 5. Миньор (Раднево)                   14    8   2   4   34:17   26
 6. Сокол (Марково)                    13    8   1   4   34:17   25
 7. Левски (Карлово)                   13    8   0   5   26:20   24
 8. Ямбол 1915 (Ямбол)                 14    7   2   5   42:24   23
 9. Атлетик (Куклен)                   13    7   1   5   22:22   22
10. Асеновец 2005 (Асеновград)         14    7   0   7   24:29   21
11. Розова долина (Казанлък)           14    6   1   7   25:24   19
12. Евроколеж (Пловдив)                14    5   2   7   32:36   17
13. Димитровград 1947 (Димитровград)   14    5   1   8   12:30   16