ВИЖТЕ СТРАНИЦАТА НИ  БУКМЕЙКЪР  ТУК!

Арда размаза у дома Локомотив (Пловдив) с 5:0 в първи мач от 20-ия кръг на efbet Лига и се настани на шестото място във временното класиране. Умар Сако (26), Преслав Боруков (51), Радослав Цонев (59-дузпа) и Ласана Н'диайе (78, 90+3) на два пъти се разписаха за една от най-убедителните победи на тима от Кърджали в елита.

Още в 8-ата минута Иван Тилев центрира в наказателното поле към непокрития Преслав Боруков, но Хоркаш улови преди нападателят да овладее топката. Седем минути по-късно Петър Витанов стреля силно към вратата на Арда, но Анатолий Господинов се намеси и спаси.

Домакините доминираха и поведоха в 26-ата минута, когато Иван Тилев центрира от корнер на далечната греда, където Умар Сако се освободи от Паскалев и Матеус и с глава вкара за 1:0. Пет минути по-късно "сините" бяха близо до втори гол. Абубакар Тунгара проби отдясно и пусна пас в наказателното поле, където на далечната греда Тилев отправи удар, но Хоркаш се справи и изби с крак. Последваха пропуски на Светослав Ковачев и Радослав Цонев, които не успяха да удвоят аванса на Арда до края на първата част.

WINBET – забавление онлайн с над 1400 слот игри! (18+)

На почивката треньорът на гостите Александър Томаш направи четири смени, но и те не промениха нищо в играта на Локомотив. В 51-ата минута Арда удвои аванса си, след като Тунгара проби през центъра и изведе Боруков сам срещу Хоркаш, а нападателят реализира на бившия си тим с помощта на гредата за 2:0. Първоначално попадението беше отменено заради засада, но след намесата на ВАР голът беше потвърден.

Три минути по-късно защитата на "смърфовете" отново се пропука и Тунгара се озова очи в очи срещу Хоркаш в наказателното поле. Хърватинът фаулира своя опонент, а главният съдия Красен Георгиев посочи бялата точка и в 59-ата минута Радослав Цонев с удар в средата реализира дузпата за 3:0, вкарвайки дебютен гол за новия си тим.

Едва в 67-ата минута Локомотив затрудни Господинов за първи път в мача, след като Димитър Илиев овладя на гърди на далечната греда и отправи силен удар в близкия горен ъгъл, но стражът на домакините изби.

В 78-ата минута кърджалийци вкараха четвърто попадение. Тунгара отново проби през центъра и пусна извеждащ пас в наказателното поле, където Ласана Н`Диайе взе топката от краката на Ковачев и отблизо преодоля Хоркаш за 4:0.

В третата минута от добавеното време Н`Диайе изскочи от дълбочина и остана сам срещу Хоркаш, за да оформи крайното 5:0, което е една от най-паметните победи на Арда в родния елит.

АРДА - ЛОКОМОТИВ (ПЛОВДИВ) 5:0
1:0 Умар Сако (26), 2:0 Преслав Боруков (51), 3:0 Радослав Цонев (59-дузпа), 4:0 Ласана Н'диайе (78), 5:0 Ласана Н'Диайе (90+3)

Най-интересното от мача по минути:
1 - Начало на срещата.
8 - Иван Тилев центрира в наказателното поле към непокрития Преслав Боруков, но Хоркаш улови преди нападателят да овладее топката.
15 - Петър Витанов стреля силно към вратата на Арда, но Анатолий Господинов се намеси и спаси.
16 - Преслав Боруков стреля от около метър, но застаналият на голлинията Джовани Трупе спря топката да влезе във вратата на Хоркаш.
26 - ГОООЛ за Арда! Иван Тилев центрира от ъглов удар, а УМар Сако стигна до топката, за да я прати в мрежата на Хоркаш за 1:0.
30 - Абубакар Тунгара се устреми напред, намери Иван Тилев, чийто удар бе париран от стража Динко Хоркаш.
35 - Преслав Боруков върна към Светослав Ковачев, който отправи удар, но Хоркаш направи страхотно спасяване.
36 - При последвалия ъглов удар Хоркаш отново бе на високата и отрази изстрела на Ради Цонев.
45 - Край на първата част!
.........................................................
46 - Начало на второто полувреме.
51 - ГОООЛ за Арда! Преслав Боруков бе изведен зад защитата на бившия си тим и сам срещу Хоркаш не сгреши за 2:0.
55 - ДУЗПА за Арда! Абубакар Тунгара се измъкна зад отбраната на "смърфовете" и бе фаулиран в наказателното поле от вратаря Хоркаш, а съдията посочи бялата точка. При съприкосновението хърватският страж получи удар в лицето и трябваше да получи медицинска помощ.
59 - ГОООЛ за Арда! Радослав Цонев реализира хладнокръвно дузпата за 3:0.
67 - Димитър Илиев овладя подаване в наказателното поле на Арда и насочи топката към Господинов, който протегна ръка и спаси удара.
78 - ГОООЛ за Арда! Тунгара пусна в наказателното поле, където влезлият като резерва Ласана Н'диайе изпревари съотборника си Светослав Ковачев и се разписа за 4:0.
90+3 - ГОООЛ за Арда! Ласана Н'диайе бе изведен зад защитата на гостите и отново преодоля Хоркаш за 5:0.
90+6 - Край на мача! Арда размаза Локомотив (Пловдив) с 5:0 за една от най-убедителните си победи в елита.

Арда: 1. Анатолий Господинов, 3. Умар Сако , 7. Абубакар Тунгара (7970. Шахредин Букхолда), 8. Милен Желев -к , 9. Преслав Боруков (7118. Ласана Н'диайе ), 10. Светослав Ковачев (7999. Станислав Иванов), 20. Деян Лозев, 21. Радослав Цонев (7197. Жозе Жуниор), 24. Алекс Петков, 33. Иван Тилев, 77. Илия Юруков (8827. Керимджан Игнатов)
Резерви: 36. Васил Симеонов, 2. Джуниет Али, 4. Милен Стоев, 11. Александър Георгиев, 18. Ласана Н'диайе, 27. Керимджан Игнатов, 70. Шахредин Букхолда, 97. Жозе Жуниор, 99. Станислав Иванов
Треньор: Александър Тунчев

Локомотив (Пловдив): 23. Динко Хоркаш, 13. Матеус Силва, 4. Мартин Паскалев, 50. Йосип Томашевич (4620. Милош Петрович), 99. Джовани Трупе, 15. Пиер Зебли, 34. Петър Витанов (4633. Георги Каракашев), 14. Димитър Илиев - к (7111. Ивайло Димитров), 7. Бабакар Дион, 9. Ерик Сорга (4610. Джовани Маркес), 19. Денислав Александров (466. Христо Иванов)
Резерви: 1. Илко Пиргов, 20. Милош Петрович, 6. Христо Иванов, 33. Георги Каракашев, 10. Джовани Маркес, 11. Ивайло Димитров
Треньор: Александър Томаш

Съдия: Красен Георгиев
Стадион: "Арена Арда", Кърджали
Легенда:  - гол,  - автогол,  - жълт картон,  - втори жълт картон,  - червен картон,  - смяна,  - опасно положение,   - контузия,  - преглеждане на ситуация с ВАР