Арда започна участието си в пролетния дял на шампионата с победа с 1:0 като гост на Септември (София) в мач от 19 кръг на efbet Лигата. Резултатът е разочароващ за треньора на домакините Светослав Петров, който днес празнува своя 45-и рожден ден.

За тима от Кърджали това е втори пореден успех в шампионата, а със събрания актив от 29 точки се доближи само на една от седмия в класирането Левски. Септември остава на 13-а позиция с 15 точки.

В седмата минута столичани имаха претенции за дузпа заради игра с ръка в наказателното поле на Омар Сако. Съдията Васимир Ел-Хатиб първоначално прецени, че няма основания да посочи бялата точка. Три минути по-късно той беше принуден след консултация с ВАР да прегледа запис от ситуацията и в крайна сметка отсъди 11-метров наказателен удар за Септември. Вратарят на Арда Анатолий Господинов обаче спаси удара на Асен Георгиев.

В 30-ата минута Сако беше близо до отбелязване на гол, когато с глава засече центриране от корнер, но след удара му топката се отби от гредата. Три минути преди края на първото полувреме дузпа беше присъдена и за Арда, след като Светослав Ковачев беше повален в наказателното поле от Мартин Николов. Преслав Боруков стреля точно от бялата точка и откри резултата. Това е първото му официално попадение с екипа на тима от Кърджали, след като през тази зима се присъедини към отбора на Александър Тунчев.

В началото на второто полувреме вратарят на Септември Димитър Шейтанов направи две отлични спасявания. В заключителните 25 минути на мача домакините се отчетоха с два удара, които минаха на сантиметри от вратата на Анатолий Господинов.

В следващия си мач Арда приема Локомотив (Пловдив) на 17 февруари от 12:30 часа, а на следващия ден по същото време Септември гостува на Локомотив (София).

СЕПТЕМВРИ – АРДА 0:1
0:1 Преслав Боруков (44-дузпа)

Септември: 21. Димитър Шейтанов, 5. Асен Георгиев, 9. Валентин Йосков, 26. Константин Чешмеджиев, 20. Мартин Петков (87-7.Айкут Рамадан), 22. Мартин Стойчев (36-3.Михаил Полендаков), 13. Мартин Николов, 14. Мартин Стоянов  (59-6.Атанас Кабов), 19. Митко Митков (59-17.Симеон Александров), 18. Петър Чуич, 15. Захари Атанасов (60-10.Димитър Костадинов)
Резерви: 1. Иван Василев, 7. Айкут Рамадан, 8. Александър Тодоров, 6. Атанас Кабов, 10. Димитър Костадинов, 4. Иван Арсов, 23. Йоан Гаврилов, 17. Симеон Александров, 3. Михаил Полендаков
Треньор: Светослав Петров

Арда: 1. Анатолий Господинов , 3.Умар Сако, 4.Милен Стоев, 8. Милен Желев, 9. Преслав Боруков  (85-18. Ласана Н'Диайе), 10. Светослав Ковачев (73-70.Шахредин Букхолда), 11. Александър Георгиев, 20. Деян Лозев, 21. Радослав Цонев, 33. Иван Тилев (83-2.Джуниет Али), 77 . Илия Юруков
Резерви: 36. Васил Симеонов, 2. Джуниет Али, 29. Георги Атанасов, 27. Керимджан Игнатов, 18. Ласана Н'Диайе, 70. Шахредин Букхолда
Треньор: Александър Тунчев

София, „Васил Левски“
Съдия: Васимир Ел-Хатиб

По-интересното по минути
1 – Начало на мача
6 - Радослав Цонев стреля от фаул, топката летеше към горния ляв ъгъл на вратата, но Шейтанов плонжира и изби в корнер
10 -  Съдията Ел-Хатиб прегледа с помощта на ВАР ситуация за дузпа в полза на Септемри от 7-ата минута, при която Омар Сако игра с ръка в наказателното поле. Решението на рефера беше 11-метров наказателен удар.
12 -  ПРОПУСК! Вратарят на Арда Анатолий Господинов плонжира вдясно и спаси удара на Асен Георгиев от бялата точка
29 - Светослав Ковачев се опита директно от корнер да изненада Димитър Шейтанов, но вратарят се намеси добре и отби топката в гредата
30 -  ГРЕДА! При последвалото центриране от нов корнер за Арда топката беше засечена от Умар Сако с глава, но се отби в гредата на вратата на домакините
42 -  ДУЗПА за Арда. Светослав Ковачев беше повален от Мартин Николов в наказателното поле на Септември
44 -  ГООЛ! Преслав Боруков е точен при изпълнението на наказателния удар и открива резултата в полза на Арда
45+3 - Край на първото полувреме
--------------------------------------------
46 - Начало на второто полувреме
52 -  Вратарят на Септември Димитър Шейтанов направи две поредни спасявания след удари от воле към вратата си
64 - Иван Тилев беше изведен сам срещу вратаря на домакините, но ударът му беше прекалено лек и Шейтанов улови без проблем
68 -  Опасен удар на Валентин Йосков с глава премина на сантиметри от левия страничен стълб на вратата на Господинов
83 - Мартин Петков стреля с гръб към вратата на Арда, но топката излезе в аут на сантиметри от десния страничен стълб на вратата на гостите
90+3 - Край на мача

Легенда:  - гол,  - автогол,  - жълт картон,  - втори жълт картон,  - червен картон,  - смяна,  - опасно положение,   - контузия,  - преглеждане на ситуация с ВАР