Арда срази у дома Царско село с 2:0 в последния мач от програмата на 13-ия кръг и се изравни по точки с третия ЦСКА в класирането на efbet Лига. Румен Руменов (33) и Светослав Ковачев (40) вкараха головете за победата на тима от Кърджали, който е без загуба вече шест поредни срещи във всички турнири - 3 успеха и 3 равенства. Това беше мач №100 в треньорската кариера на наставника на гостите Любослав Пенев в елита на българския футбол - 60 победи, 20 равенства и 20 загуби досега.

Преди първия съдийски сигнал двата отбора запазиха едноминутно мълчание в памет на треньора на Монтана Никола Спасов, който загуби битката с COVID-19 тази сутрин.

Срещата започна динамично с атаки и положения пред двете врати. Арда застраши противниковата врата след изпълнение на корнер, когато топката попадна в Мартинов, но той от няколко метра не успя да се разпише. Царско село отвърна с опасна атака, която беше започната от Васев, който намери Будинов, но в крайна сметка Караджов не беше затруднен.

В 14-ата минута Кавдански нацели гредата на собствената си врата в опит да изчисти центриране, пласирано в линията между вратаря и защитата. След 28 минути игра вратарят Джони Пласид се намеси изключително при удар на Спас Делев. Три минути по-късно Пласид показа отново котешкия си рефлекс при техничен удар на Мартинов.

Winbet - победата е на върха на пръстите! (18+)

По-активните действия на домакините дадоха резултат в 33-ата минута, когато Спас Делев намери Котев отляво на наказателното поле. Той от своя страна асистира на Румен Руменов, който се разписа със силен удар.

В 40-ата минута домакините удвоиха аванса си, след като Светослав Ковачев изпълни перфекто пряк свободен удар и отбеляза прекрасно попадение за 2:0.

След час игра Румен Руменов падна в наказателното поле на Царско село, след като се получи съприкосновение между него и Луис Педро. Въпреки че имаше правото да отсъди наказателен удар, съдията не го направи, а заради разправията показа жълти картони и на двамата. Пет минути по-късно Коконов атакува топката от границата на малкото наказателно поле, а Пласид беше на мястото си и спаси.

В 80-ата минута Спас Делев тръгна да се надиграва с Емануил Манев, финтира защитника, след което стреля, но бранителят затвори удара и топката излезе в ъглов удар. Секунди след това нов шут на Делев не намери очертанията на вратата. До края на мача не се стигна до нов гол и домакините грабнаха трите точки.

След успеха си Арда събра 21 точки и се изравни по този показател с третия ЦСКА. Царско село допусна трета поредна загуба и е на девето място с 13 точки.

АРДА – ЦАРСКО СЕЛО 2:0
1:0 Румен Руменов (33), 2:0 Светослав Ковачев (40)

Най-интересното по минути
1 – Начало на мача. Срещата започна с едноминутно мълчание в чест на Никола Спасов, който почина тази сутрин от COVID-19
3 -  Удар на Божидар Васев от чиста позиция в наказателното поле, но топката минава над вратата
4 -  Матеус Леони проби в пеналта на гостите и стреля, но Джои Пласид изби в корнер
22 - Матеус Леони напредна към наказателното поле на гостите и от границата на пеналта би към вратата, но топката мина над вратата
23 -  ГРЕДА! Деян Лозев центрира ниско, топката рикошира в крака на Кавдански и се отби от гредата. След това Луис Педро изби в корнер точно пред крака на Спас Делев
28 -  Далечен удар на Делев летеше към долния ляв ъгъл на вратата на Царско село, но Джони Пласид плонжира и изби в корнер
31 - Нова добра намеса на Пласид след удар на Мартинов от границата на наказателното поле, а при добавката Деян Лозев стреля в аут
33 -  ГОООЛ! Румен Рунев прати топката във вратата на Царско село, след като се оказа непокрит в зоната за изпълнение на дузпи след центриране на Лъчезар Котев отляво
40 -  ГОООЛ! Прекрасно изпълнение на Светослав Ковачев от фаул хвана Пласид в крачка. Топката прехвърли вратаря на Царско село и влезе във вратата
45 - Край на първото полувреме
..........................................................
46 - Начало на втората част
60 - Разправия в наказателното поле на Царско село между Руменов и Луис Педро, които получиха жълти картони. Руменов имаше претенции за дузпа, а Джони Пласид участва в разправията, но не бе предупреден
63 -  Руменов пропусна да отбележи отблизо след прекрасен пас на Ковачев отдясно
66 - Джони Пласид спаси удар отблизо на Коконов
77 - Шут на Коконов бе блокиран при бърза атака на Арда
81 - Спас Делев шутира неточно от добра позиция
90 - Край на мача! Арда спечели с 2:0 и се изравни по точки с третия ЦСКА.

FK Arda 1924 KardzhaliАрда: 12.Иван Караджов, 4.Милен Стоев, 9.Спас Делев (8811. Александър Георгиев), 10.Светослав Ковачев , 17.Иван Коконов (837. Михаил Александров), 19.Румен Руменов , 20.Деян Лозев, 24.Ребин Сулака, 25.Матеус Леони, 27.Емил Мартинов , 80.Лъчезар Котев
Резерви: 36.Васил Симеонов, 7.Михаил Александров, 8.Милен Желев, 11.Александър Георгиев, 14.Андрия Бубняр, 15.Муса Адад, 37.Едимар Жуниор
Треньор: Николай Киров

FA Tsarsko selo 2015 SofiaЦарско село: 30.Джони Пласид, 3.Мартин Кавдански, 4.Ивайло Марков, 6.Антонио Георгиев, 9.Мирослав Будинов, 10.Борис Галчев, 14.Божидар Васев, 20.Лъчезар Балтанов (612. Густаво Роса), 21.Емануил Манев (8444. Дилян Георгиев), 22.Луис Педро , 25.Дилан Мартенс
Резерви: 1.Михаил Иванов, 2.Густаво Роса, 44.Дилян Георгиев, 11.Андерсон Коста, 98.Стефан Христов, 7.Християн Чипев , 8.Тома Ушагелов
Треньор: Любослав Пенев

Кърджали, „Арена Арда“
Съдия: Димо Димов

Легенда:  - гол;  - автогол;  - жълт картон;  - втори жълт картон;  - червен картон;  - смяна;  - опасно положение