Арда (Кърджали) излъга Ботев (Пловдив) с 1:0 на стадион „Локомотив“ в парк „Лаута“ го измести от първата позиция в група „Б“ на втората осмица след 28-ия кръг в efbet Лига.

Мачът бе последен за този сезон за капитана на Ботев Лъчезар Балтанов. Халфът ще се подложи на операция, за да може да бъде на линия за старта на новия сезон.

Символичните домакини от Кърджали бяха по-активни през първата част, в която и двата тима по веднъж удариха греда. Първо в 27-ата минута след чудесен удар отдалеч на Станислав Шопов топката срещна горната греда, а след това Лъчезар Балтанов я вкара с глава във вратата на Арда. Попадението обаче не беше признато заради засада, каквато на повторенията не се видя. Шест минути след това Спас Делев намери пространство пред наказателното поле на Ботев и нацели горната греда на вратата на Янко Георгиев.

След почивката в 67-ата минута Тодор Неделев бе близо до гол за Ботев, но след удара му от далечна дистанция топката отново срещна напречната греда.

Тимът от Кърджали дочака своя миг в 81-ата минута, когато при заучено изпълнение на корнер Ковачев центрира към близката греда, където Радослав Василев се оказа по-бърз от Терзиев и чукна топката в мрежата за 1:0. До края на мача „канарчетата“ не успяха да отвърнат на удара и си тръгнаха победени от стадиона на Локо (Пд).

АРДА - БОТЕВ (ПЛОВДИВ) 1:0
1:0 Радослав Василев (81)

Срещата по минути:
1- Начало на мача
3 - Джонатан Перейра от символичните гости бе най-съобразителен при корнер, но ударът му с глава се заби в земята и мина над вратата
10 - Спас Делев центрира остро, Радослав Василев се измъкна от персоналния си пазач и протегна крака, за да засече, но докосна кълбото едва с върха на своята обувка и стражът на Ботев Янко Георгиев спаси
13 - Неточен удар на Емил Мартинов от Арда
16 - Янко Георгиев спаси удар на Румен Руменов
25 - Тодор Неделев
27 - Греда и непризнат гол за Ботев! След чудесен удар отдалеч на Станислав Шопов топката срещна горната греда, а след това Лъчезар Балтанов я вкара с глава във вратата на домакините. Попадението не беше признато заради засада, каквато на повторенията не се видя
33 - Греда за Арда! Спас Делев намери пространство пред наказателното поле на Ботев и нацели горната греда на вратата на Янко Георгиев
44 - Милен Стоев успя да надскочи Бандаловски, но при удара му с глава нямаше необходимата точност
45 - Домакините имаха сериозни претенции за дузпа, след като Светослав Ковачев падна в наказателното поле след контакт с футболист на Ботев, но реферът Станислав Тодоров даде категоричен знак играта да продължи
45 - Край на първата част!
...................................................
46 - Начало на второто полувреме
47 - Удар на Иван Коконов и топката срещна тялото на Лъчо Балтанов, след което излезе в корнер
56 - Тодор Неделев опита удар от далечна дистанция, но Юсуф се намеси и спаси
67 - Греда за Ботев! Нов силен удар на Неделев отдалеч и топката срещна напречната греда
81 - ГОООЛ за Арда! Заучено изпълнение на корнер и центриране на Ковачев към близката греда, където Радослав Василев се оказа по-бърз от Терзиев и чукна топката в мрежата за 1:0
90 - Край на мача! Арда спечели с 1:0 и измести Ботев от първата позиция в група "Б" на втората осмица в efbet Лига.

Съставите
Арда: 23.Месут Юсуф, 4.Милен Стоев, 27.Емил Мартинов, 19.Румен Руменов (72 21.Мартин Костадинов), 11.Александър Георгиев, 7.Спас Делев, 98.Светослав Ковачев (88 22.Атанас Кръстев), 99.Радослав Василев (88 9.Ерай Карадайъ), 17.Иван Коконов, 25.Матеус Леони, 71.Пламен Крумов
Резерви: 12.Лъчезар Йорданов, 21.Мартин Костадинов, 30.Димитър Атанасов, 9.Ерай Карадайъ, 8.Емирджан Сюлейман, 22.Атанас Кръстев, 10.Ахмед Осман
Треньор: Николай Киров

Ботев (Пд): 1.Янко Георгиев, 28.Филип Филипов, 25.Станислав Работов, 11.Иван Бандаловски, 24.Марин, 2.Джонатан Перейра, 17.Лъчезар Балтанов, 8.Тодор Неделев, 14.Станислав Шопов (50 20.Фабио Бурбано), 7.Александър Тонев (77 16.Бисер Бонев) , 10.Антонио Вутов (60  18.Радослав Терзиев)
Резерви: 33.Георги Аргилашки, 6.Костадин Ничев, 79.Атанас Чернев, 39.Димитър Пройчев, 16.Бисер Бонев, 18.Радослав Терзиев, 20.Фабио Бурбано
Треньор: Ферарио Спасов

Пловдив, стадион "Локомотив"
Съдия: Станислав Тодоров

Легенда: гол , автогол , жълт картон , втори жълт картон , червен картон , смяна ,  опасна ситуация