ВИЖТЕ СТРАНИЦАТА НИ БУКМЕЙКЪР ТУК!

Арда (Кърджали) надви у дома Хебър (Пазарджик) с 1:0 в мач от 12-ия кръг на efbet Лига и се изкачи до петата позиция във временното класиране. Това бе първи мач между двата отбора в тяхната история на ниво "А" група".

Домакините не са допускали поражение на „Арена Арда“ от 13 август и доминираха и в тази среща, но реализираха само едно попадение чрез Светослав Ковачев (16), докато гостите допуснаха шеста загуба в последните седем мача в шампионата и то в официалния дебют на треньора Владимир Манчев. Наставникът на Берое Николай Киров пък изгледа на живо двубоя на следващите два съперника на тима от Стара Загора.

Кърджалийци материализираха превъзходството си от началото в 16-ата минута, когато Стветослав Ковачев шутира от пряк свободен удар, а вратарят на гостите Хадим Ндиае плонжира и закачи топката, но тя влетя в мрежата му за 1:0. Три минути по-късно Венсан Марсел можеше де изравни, но шутира в тялото на стража Анатолий Господинов.

Светослав Ковачев бе изведен в наказателното поле на гостите от Жозе Жуниор в 43-ата минута, но ударът му бе спасен от Хадим Ндиае.

Winbet - победата е на върха на пръстите! (18+)

След почивката Арда продължи да натиска в търсене на второ попадение, но стражът Хадим Ндиае се справяше много добре и не допусна ново попадение. В 62-ата минута след статично положение Милен Желев удари десния стълб на вратата на Хебър.

Ковачев отне топката на Хлеб Бухал в 75-ата минута и излезе сам срещу Ндиае, но вратарят на гостите за пореден път се намеси решително и спаси. До края на мача така и не се стигна до нов гол и резултатът остана непроменен.

С този успех Арда събра 20 точки и излезе на петата позиция. Хебър е на предпоследното 15-о място само със 7 точки.

Арда - Хебър 1:0
1:0 Светослав Ковачев (16)

Най-важното от мача по минути:
1 - Начало на срещата.
3 - Ласана Н'диайе подаде към Жозе Жуниор, който шутира, но ударът му мина малко над напречната греда.
11 - Иван Коконов стреля опасно с левия си крак от границата на наказателното поле, но не намери целта.
16 - ГОООЛ за Арда! Светослав Ковачев шутира от пряк свободен удар, вратарят Хадим Ндиае не се намеси добре и топката влетя в мрежата за 1:0.
20 - Венсан Марсел получи подаване в наказателното поле, но неговият изстрел бе в тялото на вратаря Анатолий Господинов.
43 - Светослав Ковачев бе изведен в наказателното поле на гостите от Жозе Жуниор, но ударът му бе спасен от Хадим Ндиае.
45 - Край на първата част!
......................................................
46 - Начало на второто полувреме.
52 - Ковачев навлезе в наказателното поле на Хебър и шутира покрай левия страничен стълб.
56 - Иван Тилев се изправи очи в очи срещу Хадим Ндиае, който отрази удара му.
57 - Удар на Ковачев бе блокиран от Осира Корнел.
61 - Ковачев напредна с топката в крака и навлезе в наказателното поле на Хебър, след което стреля в тялото на Ндиае.
62 - ГРЕДА за Арда! Милен Желев удари десния стълб на вратата на Хебър.
75 - Ковачев отне топката на Хлеб Бухал и излезе отново сам срещу Ндиае, но вратарят на гостите успя да изчисти топката.
88 - Иван Коконов шутира неточно над вратата на Хебър.
90+3 - Край на мача! Арда победи Хебър с 1:0 и излезе на петата позиция в елита.

Арда: 1.Анатолий Господинов, 3.Умар Сако, 8.Милен Желев, 10.Светослав Ковачев, 17.Иван Коконов, 18.Ласана Н'диайе (719. Тонислав Йорданов), 20.Деян Лозев, 24.Алекс Петков, 33. Иван Тилев (9011. Александър Георгиев), 77.Илия Юруков , 97.Жосе Жуниор (6570. Христо Иванов)
Резерви: 36 . Васил Симеонов, 4. Милен Стоев, 6.Пламен Крачунов, 9.Тонислав Йорданов, 11.Александър Георгиев , 27.Керимджан Игнатов, 70.Христо Иванов
Треньор: Александър Тунчев

Хебър: 22. Хадим Ндиае, 5.Мартин Михайлов, 28.Осира Корнел, 38.Хлеб Бухал , 27.Роберт Мазан, 10.Пламен Крумов , 3.Богомил Божуркин, 98.Георги Търтов (8311. Цветелин Тонев), 97.Венсан Марсел, 77.Октай Хамдиев (7219. Муса Силва), 17.Арсенио Валпорт (729. Адернисола Есеола)
Резерви: 1.Петър Дебърлиев, 19.Муса Сила, 9.Адернисола Есеола, 26.Иван Вълев, 23.Клаудио Бонани, 11.Цветелин Тонев
Треньор: Владимир Манчев

Стадион: "Арда Арена", Кърджали
Съдия: Станислав Тодоров

Легенда:  - гол,  - автогол,  - жълт картон,  - втори жълт картон,  - червен картон,  - смяна,  - опасно положение,   - контузия