Бившият юношески национал Петър Петров е преминал в Арда. Това стана ясно от състава, използван от треньора Александър Тунчев при победата с 2:1 над Димитровград в събота.

Петров влезе в игра през второто полувреме. Роденият на 4 февруари 1999 г. в Монтана страж ще бъде алтернатива на титуляря Анатолий Господинов, след като в края на 2023 г. Иван Дичевски прекрати договора си с тима от Кърджали. В резултат на раздялата с Дичевски единственият резервен вратар на отбора остана Месут Юсуф.

Петров започва в школата на Монтана, а по-късно се мести в академията на Литекс. През лятото на 2016 г. става част от ДЮШ на ЦККА, където е ползван предимно във втория отбор. Има мачове за националния отбор на България до 19 г. В мъжкия футбол е играл за Литекс, Пирин (Благоевград) и Монтана.

Следете с БЛИЦ: Зимна подготовка 2024