Арда записа първа победа за зимата, след като в последната си контрола преди заминаването на лагер в Турция разби Димитровград с 5:0. Неофициален дебют за тима от Кърджали направи новият нападател Преслав Боруков.

Иван Коконов се отличи с два гола за успеха. Резултатът беше открит от новото попълнение Абубакар Тунгара в 20-ата минута. В 60-ата Коконов удвои.

Четири минути по-късно юношата на Арда Георги Атанасов покачи на 3:0. В 77-ата минута Коконов реализира второто си попадение в мача.

Пет минути преди края друго от новите играчи в състава на Александър Тунчев Радослав Цонев също се разписа и оформи крайния резултат.

Стартов състав на Арда: Анатоли Господинов, Деян Лозев, Милен Стоев, Омар Сако, Милен Желев, Илия Юруков, Лъчезар Котев, Слав Петков, Георги Атанасов, Абубакар Тунгара, Преслав Боруков

Следете с БЛИЦ СПОРТ: Зимна подготовка 2023