ВИЖТЕ СТРАНИЦАТА НИ БУКМЕЙКЪР ТУК!

Арда победи с 2:0 като гост Пирин и го остави на дъното в Efbet Лига. Футболистите на треньора Александър Тунчев зарадваха тримата си фенове, заели места на стадион "Христо Ботев" в Благоевград. Победата дойде след голове на Тонислав Йорданов и Преслав Боруков.

Успехът е трети за Арда от началото на първенството и с актив от 10 точки "синьо-белите" са осми във временното класиране. След тях са Левски и ЦСКА, които предстои да изиграят срещите си от осмия кръг. Пирин, който преди дни назначи за треньор Иво Тренчев, остава последен само с една точка.

В петата минута играта беше прекъсната, за да се окаже с бурни аплодисменти от всички подкрепата към героя от САЩ`94 Петър Хубчев, който води битка с коварна болест.

WINBET – Ранно изплащане, Бонус Колонка и още много изненади в Спорт! (18+)

Възпитаниците на Тунчев бяха по-активни в началото, като най-чистата ситуация дойде в средата на полувремето, когато Лъчезар Котев се оказа на добра позиция, но ударът му бе спасен от Максим Ковальов.

Малко преди почивката Арда поведе. Александър Дюлгеров игра с ръка в наказателното поле при шут на Иван Тилев и съдията Георги Кабаков отсъди дузпа. Зад топката застана Тонислав Йорданов. Ударът му от бялата точка беше избит от Ковальов, но топката се върна при него, за да реализира - 0:1.

През втората част не се стигна до много голови ситуации. В последните минути беше доста интересно. В 84-ата Александър Дюлгеров беше близо до изравняване. Капитанът на Пирин се извиси над защитата след ъглов удар, но изстрелът му с глава се отби в напречната греда. В ответната атака гостите можеха да удвоят, но Тунгара не успя да реализира от добра позиция.

В 88-ата минута Арда подпечата победата си с втори гол. Вкара го появилият се като резерва Преслав Боруков след отличен индивудиален рейд.

В добавеното време младият Любомир Тодоров реализира страхотно попадение от воле, пронизвайки Анатолий Господинов, но Кабаков го отмени заради нарушение в атака на Станислав Костов.

Еfbet Лига - сезон 2023/2024

Класирането в Efbet Лига

Изтеглете мобилното ни приложение БЛИЦ СПОРТ ОТТУК!

ПИРИН - АРДА 0:2
0:1 Тонислав Йорданов (42), 0:2 Преслав Боруков (88)

По-важното от мача по минути:
* Срещата започва с минута мълчание в памет на починалото момче след удар от мълния на стадион "Дунав" в Русе.
1 - Начало на срещата.
5 - Мачът е прекъснат за минута аплодисменти за Петър Хубчев, който се бори с коварна болест.
22 - Удар на Лъчезар Котев бе блокиран, топката се върна към Тунгара, който стреля, Ковальов спаси.
29 - Подаване за Станислав Иванов в наказателното поле на Пирин, нападателят стреля, топката бе отбита. Тя отиде към Лъчезар Котев, който с финт елиминира двама бранители, след което шутира, Максим Ковальов се намеси отлично и спаси.
38  ДУЗПА за Арда след игра с ръка на Александър Дюлгеров.
42  ГОЛ! 1:0 за гостите след попадение на Тонислав Йорданов. Максим Ковальов спаси изстрела му от бялата точка, но нападателят на Арда направи точна добавка.
45+5 - Край на първото полувреме.
------
46 - Начало на второто полувреме.
70 - Айуб Абу стреля неточно към вратата на Арда.
85  Греда за Пирин! Александър Дюлгеров се извиси над всички в наказателното поле на Арда при ъглов удар и стреля с глава, но топката се отби в напречната греда.
88  ГОЛ! Преслав Боруков бележи - 2:0 за Арда. Резервата направи добър индивидуален рейд през центъра и с техничен изстрел прати топката в левия ъгъл на Ковальов.
90 - Добавеното време е 4 минути.
90+1  Oтменен гол! Младият Любомир Тодоров реализира страхотно попадение за Пирин с изстрел от воле, но съдията Георги Кабаков не го зачете заради нарушение в атака на Станислав Костов.
90+4 - Край на мача. Арда победи Пирин с 2:0.

Пирин Благоевград
ПИРИН: 12.Максим Ковальов, 4.Айуб Абу, 38.Александър Дюлгеров (к), 29.Мартин Бачев, 27.Георги Върбанов, 8.Дмитро Семенив, 73.Венцислав Бенгюзов (46  33.Симеон Александров), 10.Даниил Кондраков (61  9.Станислав Костов), 11.Иван Тасев (46  83.Христо Попадийн), 17.Борис Тютюков (69  18.Велислав Минков), 7.Владимир Медвед (78  30.Любомир Тодоров)
Резерви: 1.Марио Кирев, 5.Николай Бодуров, 83.Христо Попадийн, 30.Любомир Тодоров, 25.Илиан Костов, 9.Станислав Костов, 33.Симеон Александров, 18.Велислав Минков, 31.Александър Бучков
Треньор: Иво Тренчев

Арда
АРДА: 1.Анатолий Господинов, 20.Деян Лозев  (75  4.Милен Стоев), 3.Умар Сако , 18.Джелал Хюсеинов, 11.Мартин Стойчев, 77.Илия Юруков (63  21.Радослав Цонев), 33.Иван Тилев (63  17.Иван Коконов), 80.Лъчезар Котев (к), 7.Абубакар Тунгара, 99.Станислав Иванов, 97.Тонислав Йорданов  (62  9.Преслав Боруков )
Резерви: 36.Иван Дичевски, 4.Милен Стоев, 8.Станислав Дюлгеров, 81.Христо Митев, 6.Пламен Крачунов, 9.Преслав Боруков, 17.Иван Коконов, 21.Радослав Цонев, 27.Керимджан Игнатов
Треньор: Александър Тунчев

Легенда:  - гол,  - автогол,  - жълт картон,  - втори жълт картон,  - червен картон,  - смяна,  - опасно положение,   - контузия,  - преглеждане на ситуация с ВАР