ВИЖТЕ СТРАНИЦАТА НИ БУКМЕЙКЪР ТУК!

Арда (Кърджали) победи Спартак (Варна) с 2:0 в среща от 22-ия кръг на Ефбет лига и записа трети успех в три мача срещу съперника досега.

Първата част не предложи почти нищо на феновете. Блокиран удар на Милен Желев в седмата минута бе първото по-опасно положение в срещата, а след половин час игра Арда поиска дузпа за фаул срещу Абубакар Тунгара, но не получи удар от бялата точка.

В продължението на първото полувреме от Спартак си изкара два жълти картона в рамките на минути и остави гостите с човек по-малко.

Toп Коефициенти за efbet Лига!

Първият точен удар в мача дойде в 48-ата минута и бе дело на Станислав Иванов, но вратарят на Спартак (Варна) се справи.

Няколко минути след това обаче завърналият се от САЩ бивш играч на Левски не сгреши след центриране на Иван Коконов (1:0) - първи гол за Иванов в първия му мач като титуляр за домакините.

Десет минути след гола Иван Тилев можеше да удвои резултата, но топката премина покрай вратата.

Четвърт час преди края играчите на Арда поискаха дузпа, но по подобие на първата част, реферът Георги Кабаков и видео асистент реферите подминаха ситуацията.

Минути след това Иван Тилев пропусна още едно положение, а варненци отправиха първия си удар към вратата на съперника едва в 82-ата минута.

Ласана Н'диайе можеше да вкара изключително красив гол с прехвърлящ удар в 85-ата минута, а в следващата си атака Арда удвои аванса си. Иван Тилев получи топката на метър от опразнената вратата и без проблем я насочи в мрежата (2:0).

​Така Арда се превърна в кошмар за Димитър Димитров - Херо, тъй като бургазлията записа четвърта загуба в четири мача срещу кърджалийци, където бе назначен за треньор през 2021 година, но напусна само ден след това.

Арда се изравни по точки със Славия и Левски (35 т.) и заема осмото място в таблицата. Спартак е на последното място с 12 точки.

АРДА (КЪРДЖАЛИ) - СПАРТАК (ВАРНА) 2:0
1:0 Станислав Иванов (53'), 2:0 Иван Тилев (86)

По-важното от мача по минути:

1' Начало на срещата.
7' Първа възможност в мача! Милен Желев пробва удар към вратата на Спартак, но изстрелът му е блокиран.
33' Претенции за дузпа от Абубакар Тунгара, но Георги Кабаков даде знак играта да продължи.
45+2'   ЧЕРВЕН КАРТОН! Александър Цветков си изкара два жълти картона в рамките на десет минути и напуска играта.
45+4' Край на първото полувреме.

46' Начало на втората част.
48' Чудесна възможност за Арда! Станислав Иванов шутира силно, но  Кристиано Фигейредо се справи. Първи точен удар в мача.
53'  ГООООЛ за Арда! Станислав Иванов откри резултата за домакините, възползвайки се от пас на Иван Коконов.
63'  Страхотен удар на Иван Тилев, но топката преминава на сантиметри покрай сглобката на вратата.
73' Претенции за дузпа от играчите на Арда, но след преглед на ситуацията с ВАР не бе видяно нарушение на правилата.
80' Какъв шанс за Арда! Иван Тилев получи топката вляво от вратата, но вместо на стреля към вратата, опита подаване, а то бе пресечено.
82' Първи удар за Спартак към вратата на Арда!
85' Ласана Н'диайе можеше да вкара много красив гол за домакините, но прехвърлящият му удар премина над вратата.
86'  ГООООЛ за Арда! Иван Тилев получи топката на празна врата след успоредно подаване по дясното крило и не сгреши за 2:0.
90' Край на мача.

АрдаАРДА: 1. Анатолий Господинов, 3. Умар Сако, 8. Милен Желев , 11. Александър Георгиев, 17. Иван Коконов (58  33. Иван Тилев ), 21. Радослав Цонев , 24. Алекс Петков, 77. Илия Юруков, 7. Абубакар Тунгара (69' 70. Шахредин Букхолда) , 99. Станислав Иванов  (60  10. Светослав Ковачев) , 9. Преслав Боруков  (70'  18. Ласана Н'диайе)
Резерви: 36. Васил Симеонов, 2. Джуниет Али, 4. Милен Стоев, , 26. Ел Мами Тетах, 97. Жосе Жуниор
Треньор: Александър Тунчев

Спартак ВарнаСПАРТАК: 31. Кристиано Фигейредо, 17. Александър Белоусов (71  82. Иван Йорданов), 11. Виктор Митев, 66. Александър Цветков , 22. Роберто Хименес, 6. Луан Силва, 10. Румен Руменов, 30. Божидар Васев (71 47. Родни Антуи) , 12. Евандро Коста (46'  25. Пламен Димов), 7. Лерой Микелс, 23. Жоао Марио (82  27. Денис Баланюк)
Резерви: 21. Иван Дичевски, 3. Бен Карамоко, 20. Нейтън Олдър, , 8. Ивайло Климентов,
Треньор: Димитър Димитров

Стадион: "Арена Арда", Кърджали
Съдия: Георги Кабаков
Легенда:  - гол,  - автогол,  - жълт картон,  - втори жълт картон,  - червен картон,  - смяна,  - опасно положение,   - контузия,  - преглеждане на ситуация с ВАР