Етър победи с 3:1 ЦСКА 1948 в двубой от 20-ия кръг на efbet Лига. Срещата бе изключително динамична, отворена и с много атакуващ футбол. Миси Мезу заби два гола за "виолетовите", а един добави Преслав Боруков. За тима на Красимир Балъков се разписа Денислав Александров.

"Червените" са без победа в трети пореден двубой, докато Етър сложи край на серията си от четири мача без успех и се отлепи поне временно от последното място. Победата е трета от началото на сезона за "болярите".

Още от първите секунди двата тима се втурнаха в атаки. В 17-ата секунда на мача Алдаир изведе Мечев очи в очи с Наумов. Халфът обаче се забави и не успя да нанесе хубав удар. Гостите отвърнаха с гол в 4-ата минута. Денислав Александров проби по крилото, навлезе в наказателното поле и финтира бранител. Играчът на ЦСКА 1948 стреля много технично от малък ъгъл, топката се отби в далечната греда и влезе в мрежата на Етър.

Кнежевич направи невероятен пропуск в 7-ата минута, когато на успя от няколко метра да уцели празната врата. Малко след това обаче все пак Етър стигна до изравняване. Габонският нападател Миси Мезу бе изпуснат в наказателното поле и с глава се разписа за 1:1.

Начален Бонус до 1000 лв. за онлайн казино игри от efbet

Веднага след почивката отново Кнежевич не успя да реализира от отлична позиция, но в 57-ата минута се реваншира с асистенция към Мезу, който от точката на дузпата с техничен удар между няколко играчи прати топката в мрежата на ЦСКА 1948 - 2:1 за Етър.

След още няколко минути Боруков получи топката на границата на полето на гостите и веднага стреля по земя, а кълбото влезе във вратата на "червените" - 3:1.

Гостите от София отвърнаха с удар в гредата на Митков, който май повлия отчайващо на "червените" и те не успяха повече да застрашат серизно домакините.

Етър събра 16 точки в актива си и зае 13-ото място. ЦСКА 1948 е на шеста позиция с 28.

Етър - ЦСКА 1948 3:1
0:1 Денислав Александров (4), 1:1 Миси Мезу (17), 2:1 Миси Мезу (57), 3:1 Преслав Боруков (62)

Срещата по минути:
1- Начало на мача
1- Oще в 17-ата секунда на мача Алдаир изведе Мечев очи в очи с Наумов. Халфът обаче се забави и не успя да нанесе хубав удар
4- ГОЛ ЗА ЦСКА 1948! Денислав Александров проби по крилото, навлезе в наказателното поле и финтира бранител. Играчът на ЦСКА 1948 стреля много технично от малък ъгъл, топката се отби в далечната греда и влезе в мрежата на Етър!
7- Невероятен пропуск на Кнежевич. Мезу пресече пас и пусна на нападателя, който не успя от 4-5 метра да уцели празната врата
17-  ГОЛ ЗА ЕТЪР! Габонският нападател Миси Мезу бе изпуснат в наказателното поле и с глава се разписа за 1:1.
45- Край на първото полувреме
______________________
46- Начало на второто полувреме
52- Алдаир направи страхотен пробив отдясно и пусна остър пас в наказателното поле. Кнежевич опита да засече технично с пета, но прати топката покрай вратата
57- ГОЛ ЗА ЕТЪР! Кнежевич намери Миси Мезу на точката на дузпата, а той с техничен удар между няколко играчи прати топката в мрежата на ЦСКА 1948!
62- ГОЛ ЗА ЕТЪР! Боруков получи топката на границата на полето на гостите и веднага стреля по земя. Топката влезе във вратата на "червените"
65- ГРЕДА! След няколко рикошета топката стигна в Митков, който с техничен удар прати кълбото в гредата
90- Край на мача

Етър: 1. Христо Иванов, 26. Мариян Иванов, 6. Пламен Крачунов, 99. Преслав Боруков, 16. Симеон Мечев (81-20. Яни Пехливанов), 23. Христофор Хубчев, 44. Божидар Кацаров, 10. Гаетан Миси Мезу (67-7. Милчо Ангелов), 70. Кольо Станев, 22. Ловре Кнежевич, 83. Алдаир Ферейра (81-17. Ивей Натаниел)
Резерви: 13. Анотили Господинов, 17. Ивей Натаниел, 7. Милчо Ангелов, 18. Николас Фемия, 3. Хосе Чембърс, 20. Яни Пехливанов, 98. Христо Марков
Треньор: Александър Томаш

FK CSKA 1948 SofiaЦСКА 1948: 29. Даниел Наумов, 25. Александър Александров, 87. Симеон Петров (63-21. Венцислав Василев), 3. Димитър Пиргов (63-24. Лазар Марин), 4. Ангел Лясков, 10. Васил Шопов (51-20. Ангел Бастунов), 18. Ивайло Чочев (80-88. Мартин Хайдаров), 11. Денислав Александров, 70. Георги Русев, 7. Марио Топузов, 9. Димитър Митков
Резерви: 1. Димитър Тодоров, 20. Ангел Бастунов, 88. Мартин Хайдаров, 27. Борислав Дамянов, 28. Емануил Личев, 24. Лазар Марин, 21. Венцислав Василев
Треньор: Красимир Балъков

Легенда:  - гол;  - автогол;  - жълт картон;  - втори жълт картон;  - червен картон;  - смяна;  - опасно положение