Ботев (Пловдив) победи с 3:2 ЦСКА 1948 и задълбочи кризата при "червените", като в същото време сложи край на поредицата без успех. Атанас Илиев разпиля защитата на столичани и се разписа на два пъти, а един гол добави Па Конате. За тима на Красимир Балъков се разписаха Галин Иванов и Ангел Бастунов.

Играчите на Азрудин Валентич натиснаха от първата минута и се заредиха възможности пред Атанас Илиев. Очакващият повиквателна за националния отбор на България нападател пропусна две възможности, но все пак "канарчетата" поведоха в резултата в 17-ата минута. Па Конате направи отличен индивидуален рейд между отбраната на гостите и с удар под плонжа на Наумов реализира.

Атанас Илиев все пак прониза Наумов в 29-ата минута. Тогава Димитър Тонев комбинира отлично с Рабей, след което изведе Илиев в коридор, а нападателят веднага прати топката в мрежата за 2:0.

В края на полувремето отново Илиев бе на отлична позиция, но този път Наумов се намеси блестящо.

Winbet - най-голямото разнообразие от пазари! (18+)

През второто полувреме гостите тръгнаха в атака. Денислав Александров пропусна хубав шанс, но опитният Галин Иванов върна "червените" в мача. В 68-ата минута Александров получи в полето на Ботев и веднага пусна топката на връхлитащия Иванов, който мигновено я прати в мрежата.

В 87-ата минута Атанас Илиев вкара своя втори гол. "Канарчетата" направиха отлична контраатака, Току пусна към Илиев на границата на наказателното поле, а той с мощен удар прониза Наумов за 3:1.

В добавеното време на мача Аргилашки накара своите съотборници да треперят. Той изпусна топката в собствената си врата при наглед не много силен удар на Бастунов и резултатът стана 3:2 за Ботев.

До нов гол обаче не се стигна и "канарчетата" ликуваха с трите точки. Успехът е първи за тима в официален мач през 2021 година и първи при новия треньор Азрудин Валентич. Пловдивчани са с 20 точки на 10-ата позиция. ЦСКА 1948 пък е в серия от четири срещи без успех в първенството, от които три поражения. Отборът е с 28 точки на шестата позиция в класирането.

efbet Лига - сезон 2020/2021
Класирането в първенството

Ботев Пд - ЦСКА 1948 3:2
1:0 Па Конате (17), 2:0 Атанас Илиев (29), 2:1 Галин Иванов (68), 3:1 Атанас Илиев (88), 3:2 Ангел Бастунов (90+5)

Срещата по минути:
1- Начало на мача
11- Реда Ребей отправи добро центриране, а Атанас Илиев стреля с глава, но неточно
17- ГОЛ ЗА БОТЕВ! Па Конате направи отличен индивидуален рейд между отбраната на гостите и с удар под плонжа на Наумов откри резултата!
29-  ГОЛ ЗА БОТЕВ! Димитър Тонев комбинира отлично с Рабей, след което изведе Атанас Илиев в коридор, а нападателят веднага прати топката в мрежата за 2:0!
45- Отлична комбинация между Конате, Току и Атанас Илиев. Последният получи топката пред Наумов, извъртя се и стреля, но стражът на ЦСКА 1948 изби с крак в корнер.
45+3- Край на първото полувреме
______________________
46- Начало на второто полувреме
56- Васил Шопов отлично центрира за непокрития на далечната греда Денислав Александров, който не съумя да шутира точно
68- ГОЛ ЗА ЦСКА 1948! Отлична атака на ЦСКА, топката попадна в Денислав Александров, който веднага я пусна на връхлитащия Галин  Иванов. Опитният играч мигновено я прати в мрежата!
87-
ГОЛ ЗА БОТЕВ! "Канарчетата" направиха отлична контраатака, Току пусна към Атанас Илиев на границата на наказателното поле, а той с мощен удар прониза Наумов за 3:1.
90+5-
ГОЛ ЗА ЦСКА 1948! Аргилашки направи безобразна грешка и шпри сравнително лек удар на Бастунов с глава изтърва топката във вратата си
90+5- Край на мача

Ботев ПловдивБотев Пд: 33. Георги Аргилашки, 28.Филип Филипов, 4. Виктор Генев, 25. Станислав Работов, 3. Па Конате, 22. Реда Рабей, 23. Димитър Тонев (63-26. Мите Цикарски), 13. Мишел Еспиноза, 21. Емануел Току, 7. Хосе Мартинс, 9. Атанас Илиев
Резерви: 1. Янко Георгиев, 79. Атанас Чернев, 14. Бисер Бонев, 26. Мите Цикарски, 10. Славчо Шоколаров, 5. Марио Младоновски, 24. Кевин Янсон
Треньор: Азрудин Валентич

FK CSKA 1948 SofiaЦСКА 1948: 29. Даниел Наумов, 25. Александър Александров (82-20. Ангел Бастунов), 21. Венцислав Василев (34-5. Михаил Минков), 24. Лазар Марин, 4. Ангел Лясков (56-14. Димитър Савов), 18. Ивайло Чочев, 26. Серкан Юсеин, 33. Галин Иванов, 70. Георги Русев (58-10. Васил Шопов), 11. Денислав Александров, 9. Димитър Митков
Резерви: 1. Димитър Тодоров, 10. Васил Шопов, 20. Ангел Бастунов, 14. Димитър Савов, 5. Михаил Минков, 28. Емануил Личев, 27. Борислав Дамянов
Треньор: Красимир Балъков

Легенда:  - гол;  - автогол;  - жълт картон;  - втори жълт картон;  - червен картон;  - смяна;  - опасно положение