Ботев (Враца) и Ботев (Пловдив) завършиха 1:1 в мач от четвъртия кръг на Еfbet Лига. "Канарчетата" поведоха в края на първата част след страхотен гол на Атанас Илиев, а в 54-ата минута защитникът Костадин Ничев наказа бившия си отбор и донесе точката на врачани.

"Жълто-черните" обаче не позволиха на съперника си да оглави еднолично класирането, след като по-рано тази вечер Черно море направи 0:0 с Локомотив (Пловдив). Врачани имат 8 точки, с колкото са и "моряците", докато Ботев (Пд) е трети със 7 точки.

Winbet - удвои тръпката от играта! (18+)

Първият удар в мача във Враца беше още във втората минута. Маркиньос получи подаване от Атанас Илиев и стреля, но слабо и не затрудни Красимир Костов. В 12-ата минута Мирослав Маринов засече с глава центрираната топка, която попадна право в ръцете на Георги Аргилашки. Шест минути по-късно Илиев отклони към Николай Минков вдясно, крилото стреля крайно неточно в аут.

В 26-ата минута Маркиньос подаде на Кевин Янсон, той финтира противник и шутира по земя, Костов улови. В 31-ата минута Маринов залъга Янсон, влезе в наказателното поле и нанесе удар към долния ляв ъгъл на вратата за Аргилашки. Наложи се вратарят на Ботев да плонжира и да спасява.

В 36-ата Маркиньос стреля от далечна дистанция, но встрани от целта. Така се стигна до 44-ата минута, в която Ботев (Пловдив) поведе с хубав гол на Атанас Илиев. Николай Минков центрира от десния фланг, Янсон отклони с глава около точката на дузпата, където снажният голмайстор на "канарчетата" засече с левия крак и вкара от малък ъгъл - 0:1.

В 54-ата минута футболистите на Даниел Моралес изравниха чрез Костадин Ничев. Бившият футболист на Ботев (Пловдив) получи подаване в наказателното поле на гостите и с мощен удар с левия крак вкара на Аргилашки - 1:1.

До края не падна ново попадение. В заключителните минути в игра за "канарчетата" беше Тодор Неделев, но и той не успя да помогне на тима си да стигне до победата във Враца.

Efbet Лига - сезон 2021/2022

БОТЕВ (Враца) - БОТЕВ (Пловдив) 1:1
0:1 Атанас Илиев (44), 1:1 Костадин Ничев (54)

Най-интересното от срещата по минути:
1 - Начало на мача.
44  ГОЛ! Ботев (Пловдив) поведе с попадение на Атанас Илиев - 0:1. Кевин Янсон отклони към голмайстора на "жълто-черните", който прониза Красимир Костов с удар от малък ъгъл.
45+2 - Край на първото полувреме.
----------------
46 - Начало на второто полувреме.
54  ГОЛ! 1:1 след попадение на Костадин Ничев. Защитникът наказа бившия си отбор Ботев (Пловдив) с точен удар отблизо.
59  Талантът на врачани Мирослав Маринов стреля от малък ъгъл, Георги Аргилашки спаси.
76 - Маркиньос е изнесен на носилка, след като се строполи на земята.
78  На мястото му се появява звездата на Ботев (Пловдив) Тодор Неделев.
90 - Добавеното време е 3 минути.
90+3 - Край на мача. Срещата завърши 1:1.

Ботев (Враца):
76. Красимир Костов (к), 5. Костадин Ничев , 18. Илия Миланов, 77. Мартин Николов, 2. Валери Христов, 11. Виктор Василев (90  14. Йордан Желев), 20. Дориан Бабунски, 88. Йоан Бауренски, 21. Сержиньо, 15. Мирослав Маринов (69  94. Юлиан Ненов), 28. Красимир Тодоров (78  9.Георги Николов)
Резерви: 34. Дамян Дамянов, 9. Георги Николов, 30. Гонсало Виейра, 19. Мартин Костадинов, 94. Юлиан Ненов, 14. Йордан Желев, 8. Станислав Петков
Треньор: Даниел Моралес

Ботев (Пловдив): 1. Георги Аргилашки, 4. Виктор Генев (к), 6. Дилан Мартенс, 7. Маркиньос (78   8. Toдор Неделев), 10. Емануел Току, 17. Николай Минков , 18. Самюел Супрайен, 22. Реда Ребей, 24. Кевин Янсон, 25. Станислав Работов, 9. Атанас Илиев
Резерви: 13. Хидайет Ханкич, 8. Тодор Неделев, 23. Димитър Тонев, 26. Мите Цикарски, 27. Атанас Чернев, 28. Филип Филипов, 30. Иван Василев
Треньор: Азрудин Валентич

Враца, стадион "Христо Ботев"
Съдия: Волен Чинков

Легенда:  - гол,  - автогол,  - жълт картон,  - втори жълт картон,  - червен картон,  - смяна,  - опасно положение,   - контузия