Балкан (Ботевград) загуби с 1:4 домакинството си на Септември (Симитли) в мач от 7 кръг на Югозападната трета лига. Балкан остава без победа от началото на сезона – четири равенства и три загуби и е в дъното на класирането.

Първото полувреме завърши без гол. В 49-ата минута гостите от Симитли откриха резултата след попадение на Креболиев. В 55-ата минута Септември поведе с 2:0 след гол от пряк свободен удар на Мангурев. В 60-ата минута Балкан намали на 1:2 след гол на Ивайло Златев. Играещият президент и треньор Иван Редовски отправи силен удар, който бе париран от вратаря на гостите, но притичалият Златев добави успешно.

Балкан обаче остана в намален състав след втори жълт и съответно червен картон на Здравко Атанасов. В 80-та минута гостите от Симитли вкараха и трети гол. В ответната атака Цветелин Цаковски от Балкан удари напречната греда от пряк свободен удар, а към края на редовното време  Септември отбеляза и четвърто попадение чрез Георгиев.

Съдията Ивайло Ненков скъса нервите на домакините и често играчите влизаха в остри сблъсъци./БЛИЦ