Хебър (Пазарджик) победи Балкан (Ботевград) с 2:1 в мач от предварителните кръгове за Купата на България. Двубоят се игра на стадион "Христо Ботев" в Ботевград. Така Хебър ще играе с Пирин (Гоце Делчев) на зонален финал, а победителят се включва на 1/16-финалите, където ще срещне Ботев (Пловдив).

Гостите откриха резултата в 15-та минута след нелепа грешка на вратаря на домакините Марин Илиев. Той не можа да улови безобидна топка, подари я на Кристиян Иванов, който от един метър я насочи в мрежата. В 60-ата минута Тодор Колев - бившият нападател на Левски, Лудогорец и още доста отбори, направи резултата 2:0. Едва пет минути преди края Красимир Алипиев от Балкан намали резултата на 1:2.

До края на двубоя играта се изнерви. Реферът Тенчо Гошев изпусна мача и изгони с втори жълти картони играещият президент и треньор на Балкан Иван Редовски и Тодор Колев от Хебър.

Двата тима ще играят и в неделя, но този мач в мач от Югозападната "В" група. Двубоят е от 17:00 часа в Пазраджик.