Хърватският Хайдук (Сплит) с треньор Красимир Балъков спечели турнира “Султан Къп” в Анталия. На финала грандът победи с 8:7 след изпълнение на дузпи българския Локомотив (Пловдив). В редовното време двата тима завършиха 2:2. При дузпите двата отбора изпълниха по 6 удара от бялата точка. Ангел Йошев единствен сгреши при последния удар, след което хърватите ликуваха. Краси Балъков и възпитаниците му не се смилиха над съперника и Емил Велев, който днес празнува 50-годишен юбилей.

Хайдук излезе напред в резултата още в 3-ата минута, след като вратарят на Локо (Пловдив) Андрей Павлов направи дузпа, която беше реализирана от Вукушич за 1:0. Последва лек натиск на “смърфовете”, но Даксон и Здравко Лазаров не успяха да превземат хърватската врата. В 25-ата минута капитанът и най-опитен за Локомотив Здравко Лазаров вкара за 1:1. Нападателят стреля мощно от фаул след късо разиграване с Даксон и не остави никакви шансове на вратаря на Хайдук Блажевич. В 31-ата минута Хайдук отново излезе напред в резултата за 2:1. Вукушич вкара второто си попадение в двубоя, след като доби отразена топка от вратаря Павлов след удар на Анас. До края на първото полувреме латвийският страж на българския тим се намеси решително, след опасен удар на Сакташ.

В 50-ата минута Локомотив (Пловдив) изравни за 2:2. Валери Георгиев засече с глава след центриране от корнер. Треньорът Емил Велев направи няколко смени, след тях играта на тима стана доста по-агресивна, но не дойдоха нови голови положения. През втората част на два пъти в наказателното поле на Хайдук се образуваше мъгла, която пречеше на цялата защита и вратаря.

Локомотив (Пловдив) – Хайдук (Сплит) 7:8 след дузпи (2:2 в редовното време)
0:1 Вукушич (3-дузпа), 1:1 Здравко Лазаров (25), 1:2 Вукушич (31), 2:2 Валери Георгиев (50)