ВИЖТЕ СТРАНИЦАТА НИ БУКМЕЙКЪР ТУК!

Ботев (Пловдив) спечели с 4:2 гостуването на Пирин (Благоевград) в мач от 29-ия кръг на Еfbet Лига. Над всички в срещата беше Антоан Бароан, който блесна с хеттрик за "канарчетата", които бяха в серия от шест поредни срещи в първенството без победа.

Другото попадение за Ботев днес бе автогол на капитана на Пирин Александър Дюлгеров. За домакините, които разочароваха треньора си Христо Янев за рождения му ден, точен бе Чебраилс Mакрецкис. Капитанът на Ботев Виктор Генев пък си заби автогол.

WINBET – забавление онлайн с над 1400 слот игри! (18+)

След успеха "жълто-черните" се закотвиха на десетото място с 32 точки. Това означава, че Ботев няма да бъде замесен в битката за оцеляване, а ще е сред четирите отбора, борещи се за седмото място в плейофната фаза.

Пирин е на 14-ата позиция и остава при тимовете, които ще се опитат да се спасят от изпадане.

Пирин можеше да поведе в петата минута след пробив на Андрей Йорданов по лявото крило и пас към Даниил Кондраков, който стреля слабо от границата на наказателното поле и Виктор Генев изби пред голлинията. Най-опасният играч в състава на гостите Антоан Бароан бе близо до попадение в 12-ата минута, но ударът му премина покрай вратата.

Малко по-късно отново французинът стреля от движение и топката срещна лявата греда, а в 23-ата той пропусна нов шанс.

По-активната игра на Ботев даде резултата в 27-ата минута, когато Бароан най-сетне се разписа. Французинът наказа грешка на защитата на Пирин след центриране отдясно на Дилан Мартенс.

Малко по-късно съдията Драгомир Драганов отсъди дузпа за нарушение на Макрецкис срещу Самюел Акере. Бароан стреля точно за 2:0.

В края на първата част футболистите на Христо Янев се активизираха и успяха да изравнят до почивката. В 44-ата минута Виктор Генев бе хванат в крачка и засече топката с глава в собствената врата след остро центриране на Вячеслав Велев - 1:2.

В добавеното време на първата част Мартин Смоленски свали топката за Макрецкис, който технично овладя и майсторски отбеляза за 2:2.

В началото на втората част Бароан прати топката в мрежата на Пирин за трети път, но попадението бе отменено, тъй като беше маркирана засада.

В 64-ата минута Макрецкис получи възможност да направи пълен обрат за Пирин, като бе изведен от Бенгюзов на чиста позиция, но не успя да вкара. В ответната атака Ботев поведе. След изпълнение на корнер и разбъркване Дилан Мертенс стреля, а топката се отби в крака на капитана на Пирин Александър Дюлгеров и влезе в мрежата - 3:2 за "жълто-черните".

Спорна ситуация в 66-ата минута нажежи страстите на терена, след като атака на Пирин завърши с удар на Смоленски, след който играчите на домакините поиска дузпа за игра с ръка на Виктор Генев. След удара вратарят Ханкич хвана топката, а Кондраков посегна за нея и удара стража, заради което реферът изгледа ситуацията на ВАР за потенциален червен картон. В крайна сметка Кондраков видя жълтия цвят.

В 74-ата минута Антоан Бароан оформи хеттрика си с удар с левия крак и Ботев спечели с 4:2.

ПИРИН - БОТЕВ (ПЛОВДИВ) 2:4
0:1 Антоан Бароан (27), 0:2 Антоан Бароан (32-дузпа), 1:2 Виктор Генев (44-автогол), 2:2 Чебраилс Mакрецкис (45+1), 2:3 Александър Дюлгеров (64-автогол), 2:4 Антоан Бароан (75)

По-интересното по минути
1 – Начало на мача
5 - Три метра пред голлинията на отбора си капитанът на "канарчетата" Виктор Генев изчисти топката, изстреляна от Даниил Кондраков
17   ГРЕДА!!! Антоан Бароан стреля от воле от границата на наказателното поле на Пирин, но топката се отби от левия страничен стълб на вратата на Янко Георгиев
27  ГООЛ! Бароан открива резултата - 1:0 за Ботев. Нападателят на "жълто-черните" наказа грешка на защитата на Пирин след центриране отдясно на Мартенс.
29  ДУЗПА за Ботев. Макрецкис фаулира Самюел Акере и съдията Драгомир Драганов посочи бялата точка.
32  ГООЛ! 2:0 за Ботев след попадение от дузпа на Бароан, който се разписа в обратния ъгъл на вратаря Янко Георгиев.
44  АВТОГОЛ! Пирин намали изоставането след автогол на Виктор Генев. Капитанът на Ботев засече топката с глава след остро центриране на Вячеслав Велев и изненада Хидайет Ханкич.
45 - Добавеното време е 2 минути.
45+1  ГОЛ! Домакините успяха да изравнят - 2:2! Макрецкис се реваншира за дузпата с красив гол, опъвайки мрежата на Хидайет Ханкич.
45+4 - Край на първото полувреме.
-------------
46 - Начало на второто полувреме.
46  Отменен гол! Второто полувреме започна със светкавично попадение на Антоан Бароан. Радостта на нападателя продължи кратко, тъй като флагът на страничния съдия бе вдигнат за засада.
64  Макрецкис бе изведен от Бенгюзов на отлична позиция, Ханкич излезе напред и се намеси отлично.
64  АВТОГОЛ! Ботев отново поведе - 3:2. Дилан Мертенс стреля след изпълнение на корнер, а топката срещна краката на Александър Дюлгеров и влетя в мрежата на съотборника му Янко Георгиев.
66  Спорна ситуация! Играчите на Пирин имаха сериозни претенции за дузпа за игра с ръка. Драгомир Драганов първоначално остави играта да продъжли и така "орлетата" стигнаха до два удара, които бяха отразени от Ханкич.
69  Драганов все пак бе извикан на монитора край тъчлинията, за да преразгледа влизане на Кондраков в ръцете на Ханкич за потенциален червен картон, такъв нямаше.
74  ГОЛ! Бароан подпечатва победата на Ботев с хеттрик - 4:2 за "канарчетата". Нападателят на гостите бе оставен свободен при корнер, топката стигна до него и той реализира в горния ляв ъгъл на Янко Гергиев.
90 - Добавеното време е 8 минути.
90+8 - Край на мача. Ботев (Пловдив) победи Пирин с 4:2.
 ЧЕРВЕН КАРТОН за резервата на домакините Христофор Хубчев заради реплики към съдията.

ПИРИН: 21. Янко Георгиев, 38. Александър Дюлгеров (к) , 11. Андрей Йорданов, 24. Борис Тютюков, 73. Венцислав Бенгюзов (46  13.Алекс Педински), 14. Даниил Кондраков (46  16.Марсел Бибишков), 26. Иван Тасев  (46  8.Дмитро Семенив ), 18. Мартин Смоленски (86  15.Любомир Тодоров), 72. Раян Сенхаджи, 20. Чебраилс Макрецкис , 19. Вячеслав Велев
Резерви: 1. Марио Кирев, 45. Вергил Янев, 8. Дмитро Семенив, 25. Илиан Костов, 15. Любомир Тодоров, 29. Мартин Бачев, 6. Христофор Хубчев , 13. Алекс Педински, 16. Марсел Бибишков
Треньор: Христо Янев

БОТЕВ (Пловдив): 13. Хидайет Ханкич, 4. Виктор Генев (к)  , 5. Красиан Колев, 6. Дилан Мартенс , 11. Антоан Бароан  (82  9.Мартин Секулич), 16. Самюел Акере, 17. Николай Минков (90+4  2.Рой Херман), 18. Самюел Супрайен, 19. Абдулайе Траоре (46  26.Амаду Дубуя ), 20. Антонио Перера (72  15.Джеймс Етоо), 44. Роберто Пунчец
Резерви: 33. Стефан Смъркалев, 1. Георги Аргилашки, 2. Рой Херман, 3. Па Конате, 9. Мартин Секулич, 15. Джеймс Етоо, 24. Джаспър ван Хертъм, 26. Амаду Думбуя, 34. Добромир Павлов
Треньор: Бруно Балтазар

Благоевград, ст. „Христо Ботев“
Съдия: Драгомир Драганов

Легенда:  - гол,  - автогол,  - жълт картон,  - втори жълт картон,  - червен картон,  - смяна,  - опасно положение,   - контузия,  - преглеждане на ситуация с ВАР