Литекс победи с 4:1 Беласица в първата среща от 27-ия кръг на "А" група. По този начин "оранжевите" се изкачиха на третото място с 51 точки, а след селекцията на Станимир Стоилов се нареждат Черно море с 50 и Локомотив (София) с 49.

След днешната загуба в Ловеч пък Беласица вече изпадна в "Б" група и на теория. "Комитите" са на последното 16-о място с 14 точки и дори да запишат само победи в оставащите три кръга, пак нямат шанс за спасение.

Мачът в Ловеч започна повече от сензационно, след като гостите от Петрич поведоха в 4-ата минута. Тогава Мариян Огнянов напредна фронтално срещу Урош Голубович и със силен шут прати топката в мрежата - 0:1. Литекс реагира мигновено и положенията пред Ангел Манолов се заредиха едно след друго.

Изравнителният гол обаче падна чак в 32-ата минута. Крум Бибишков се озова в удобна позиция срещу Манолов и с топовен шут вкара - 1:1. Минута преди почивката домакините стигнаха до пълен обрат. След удар на Сандриньо отблизо топката рикошира в тялото на Дитмар Бикай и влетя в мрежата - 2:1.

"Оранжевите" решиха всичко в 51-ата минута. Станислав Манолев центрира отдясно в наказателното поле, където Уилфред Нифлор от движение с премерен удар направи 3:1. До края домакините се забавляваха на терена и пропуснаха още куп положения. В даденото от съдията продължение резервата Диего бе изведен сам срещу Ангел Манолов, премина го и технично прати топката във вратата за крайното 4:1. Това бе първо попадение в официален мач за 17-годишния бразилец. /БЛИЦ

Срещата по минути:

1 - Начало на мача
3 - Дока центрира от фаул, Нифлор стреля с глава, но топката излиза в аут
^http://akademik-sofia.com/e107_images/custom/birs.gif^  4 - ГОЛ! 1:0 за Беласица! Мариян Огнянов напредва фронтално срещу вратата на Литекс и със силен удар открива резултата и "комитите" изненадващо повеждат в Ловеч
7 - Нифлор пропуска да изравни с глава от изгодна позиция
8 - Ангел Манолов спасява удар на Нифлор от линията на наказателното поле
21 - Дитмар Бикай получава жълт картон за фаул срещу Дока
22 - Бибишков пропуска да изравни, след като не успява да ритне топката към вратата от линията на малкия пеналт
24 - Виктор Софрониев полуава жълт картон за фаул срещу Дока
^http://akademik-sofia.com/e107_images/custom/birs.gif^  32 - ГОЛ! Литекс изравнява - 1:1! Нифлор свали топката с глава към Бибишков, който от удобна позиция със силен шут прониза Манолов
39 - Техничен удар на Кишишев от границата на наказателното поле преминава на милиметри от горната греда на вратата на гостите
40 - Удар на Мариян Огнянов е уловен от Голубович
^http://akademik-sofia.com/e107_images/custom/birs.gif^  44 - ГОЛ! Литекс стига до пълен обрат още преди почивката - 2:1! След удар на Сандриньо топката рикошира в тялото на Дитмар Бикай и влиза в обратния ъгъл на Ангел Манолов
45 - Край на първото полувреме

46 - Начало на второто полувреме
46 - Преслав Йорданов влиза на мястото на Георги Бижев
46 - Огнянов изкача в удобна позиция сам срещу Голубович, но Ивайло Петков в последния момент чисти топката от краката му
^http://akademik-sofia.com/e107_images/custom/birs.gif^  51 - ГОЛ! Литекс поведе с 3:1. Вилфред Нифлор засече с крак центриране на Станислав Манолев отдясно и прати топката под плонжа на Ангел Манолов
57 - Даниел Генов влиза на мястото на Тодор Стоев
60 - Сандриньо пропуска отблизо
61 - Клодинан Семина влиза на мястото на Дитмар Бекай
63 - Страхил Попов влиза на мястото на Крум Бибишков
72 - Занев и Сандриньо последователно пропускат да отбележат четвърти гол във вратата на Беласица след бърза контраатака
73 - Момчил Цветанов влиза на мястото на Дока
77 - Диего влиза на мястото на Сандриньо
90 - Продължението е 2 минути
^http://akademik-sofia.com/e107_images/custom/birs.gif^  90+1 - ГОЛ! 4:1 за Литекс! Попадението е дело на резервата Диего. Младият бразилец е изведен сам срещу вратаря Манолов и безпроблемно го преодолява, за да забие четвъртия гол за домакините
90+2 - Край на мача. Литекс победи с 4:1 Беласица

ЛИТЕКС - БЕЛАСИЦА 4:1
0:1 Мариян Огнянов (4), 1:1 Крум Бибишков (32), 2:1 Сандриньо (44), 3:1 Уилфред Нифлор (51), 4:1 Диего (90+1)

ЛИТЕКС: 1.Урош Голубович, 2.Александър Барт, 6.Ивайло Петков, 23.Петър Занев, 10.Сандриньо, 15.Дока Мадурейра, 24.Шандор Дюри, 25.Радостин Кишишев, 16.Станислав Манолев, 18.Крум Бибишков, 19.Уилфред Нифлор

БЕЛАСИЦА: 1.Ангел Манолов, 3.Велик Ирмиев, 5.Тодор Стоев, 17.Росен Пътников, 23.Дитмар Бикай, 8.Виктор Софрониев, 15.Асен Георгиев, 16.Даниел Дюлгеров, 10.Преслав Йорданов, 22.Мариян Огнянов, 7.Иван Сертич