Берое победи трудно с 3:2 Етър при гостуването във Велико Търново в мач от десетия кръг на efbet Лига. Tимът на Димитър Димитров-Херо събра 18 точки и се изкачи на третото място, изпращайки ЦСКА (с 16) на четвъртата позиция. След осмата си загуба от началото на първенството Етър остава последен с едва 2 точки в актива си.

В гостуването на стадион "Ивайло" гостите от Стара Загора доминираха, но бяха на път да изпуснат победата, след като "виолетовите" съумяха да изравнят от 0:2 до 2:2. Футболистите на Херо започнаха по-активно и откриха резултата в 25-ата минута след красив гол на Октавио. Гаюс Макоута пропусна дузпа в 35-ата минута, пращайки топката покрай дясната греда на вратата на Христо Иванов.

Winbet - на един клик разстояниe! (18+)

Двата отбора стигнаха до бърза размяна на голове десетина минути след подновяване на играта. Първо Алиун Фал удвои преднината на Берое в 53-ата минута, а в 55-ата Стелиян Добрев намали на 1:2.

Преслав Боруков изравни в 73-ата, когато успя с коляно отблизо да прати топката в мрежата на Християн Василев - 2:2.

След това гостите се вдигнаха на финален щурм и успяха да стигнат до трите точки. Макоута се реваншира за пропуснатата дузпа и в 88-ата минута се превърна в герой за гостите, разписвайки се със силен изстрел от дистанция - 2:3.

efbet Лига - сезон 2020/2021
Класирането в първенството

ЕТЪР - БЕРОЕ 2:3
0:1 Октавио (25), 0:2 Aлиун Фал (53), 1:2 Стелиян Добрев (55), 2:2 Преслав Боруков (73), 2:3 Гаюс Макоута (88)

Срещата по минути:
1 - Начало на мача.
7 - Вратарят на Етър Христо Иванов спаси удар на Макоута.
25  ГОЛ! Берое повежда в резултата - 0:1! Гаюс Макоута центрира в наказателното поле към Октавио, който беше с гръб към вратата на домакините, но успя с глава да засече и да я насочи право в мрежата, прехвърляйки Христо Иванов.
30  Гостите от Стара Загора претендират за дузпа. Иван Минчев нанесе удар, а топката се спря в ръката на Яни Пехливанов. Тя летеше към вратата на Христо Иванов, но съдията Валентин Железов не прецени, че това е нарушение и остави играта да продължи.
34  ДУЗПА за Берое, след като Яни Пехливанов повали Алиун Фал в наказателното поле на Етър.
35  ПРОПУСНАТА ДУЗПА! Гаюс Макоута изпълни неубедително, стреляйки по земя към десния ъгъл на Христо Иванов, топката премина покрай гредата.
39  Октавио напредна и центрира остро, успоредно на голлинията през Яни Пехливанов, Фал не успя да засече топката в празната врата.
45  Първи шанс за Етър - Удар по земя на Даниел Пехливанов премина покрай лявата греда на вратата на гостите.
45 - Край на първото полувреме.
-------------
46 - Начало на второто полувреме.
53  ГОЛ! Берое удвои преднината си. Алиун Фал отбеляза с глава, засичайки центрираната от Александър Василев топка.
55
 ГОЛ! Етър вкарва за 1:2. Алдаир Ферейра подаде на Здравко Илиев, който центрира в наказателното поле на Берое, Теди Мезаг беше оставил непокрит Стелиян Добрев, който отблизо се разписа във вратата на Християн Василев.
73  ГОЛ! Преслав Боруков бележи за 2:2. Стелиян Добрев центрира от фаул и Боруков отблизо успя да вкара с коляно, изравнявайки резултата.
88  ГОЛ! Берое отново повежда - 2:3! Гаюс Макоута се реваншира за пропуснатата дузпа през първото полувреме. Играчът на гостите разстреля Христо Иванов с мощен удар от дистанция.
90 - Добавеното време е 4 минути.
90+4 - Край на мача. Берое победи Етър с 3:2.

ЕТЪР: 1.Христо Иванов, 84.Здравко Илиев, 24.Георги Купенов, 70.Кольо Станев (45  83.Алдаир Ферейра), 71.Даниел Пехливанов , 20.Яни Пехливанов , 44.Божидар Кацаров, 16.Стелиян Добрев  (76  10.Свилен Щерев ), 26.Мариян Иванов, 7.Милчо Ангелов (90  98.Валентин Йосков), 99.Преслав Боруков
Резерви: 13.Анатоли Господинов, 5.Христофор Хубчев, 83.Алдаир Ферейра, 98.Валентин Йосков, 8.Иван Михайлов, 72.Марк Едур, 10.Свилен Щерев
Треньор: Петко Петков

БЕРОЕ: 1.Християн Василев, 5.Теди Мезаг, 6.Александър Цветков  (84  9.Ерсон Коста), 19.Александър Василев (79  27.Крум Стоянов), 20.Стив Фуртадо, 22.Октавио  (65  7.Димо Бакалов), 25.Георги Ангелов, 29.Еривалдо (79  21.Кийлън Лебон), 73.Иван Минчев, 10.Гаюс Макоута , 11.Алиун Фал
Резерви: 33.Генадий Ганев, 7.Димо Бакалов, 27.Крум Стоянов, 8.Карлос Охене, 18.Илиас Хасани, 21.Кийлън Лебон, 9.Ерсон Коста
Треньор: Димитър Димитров

Велико Търново, стадион "Ивайло"
Съдия: Валентин Железов

Легенда: гол , автогол , жълт картон , втори жълт картон , червен картон , смяна ,  опасна ситуация