Берое и ЦСКА 1948 сътвориха истинско зрелище и завършиха 3:3 в мача си от 30-ия кръг на efbet Лига, запазвайки разликата помежду си в борбата за петата позиция. Ивайло Чочев (36-дузпа) изведе гостите напред в резултата, но след това си изкара два жълти картона до края на първата част и остави столичани в намален състав за второто полувреме. Георги Русев (55-дузпа, 67) бе автор на другите два гола за гостите. Мартин Камбуров (57) вкара първия гол за Стара Загора, а той се оказа гол №251 за него в елита. Така нападателят остава само на два гола от рекорда на Петър Жеков. Ибрахима Конте (70) и Алиун Фал (83) оформиха крайния резултат.

Спортният директор на Берое Валентин Грудев връчи специален плакет на стража на тима Душан Перниш преди началото на двубоя. Вратарят на "зелените" изигра последния мач в своята кариера в Стара Загора. След края на сезона словакът ще окачи бутонките.

Още в самото начало домакините имаха претенции за дузпа за игра с ръка на Симеон Петров в наказателното поле, но съдията Георги Давидов не посочи бялата точка, а и не пожела да се допита до ВАР. В 10-ата минута Марио Топузов получи добра топка в наказателното поле на Берое, финтира защитник на домакините и шутира, но Душан Перниш хвана топката. Осем минути след това Даниел Наумов спаси удар на Ибрахима Конте от фаул.

В 22-ата минута ЦСКА 1948 създаде добро положение, но ударът на Марио Топузов бе избит в корнер, след чието изпълнение Димитър Пиргов игра с глава, но прати топката над напречната греда. След половин час игра Ангел Бастунов бе изведен в наказателното поле, като подаде на Денислав Александров, но неговият удар бе блокиран. Ситуацията бе разгледана с ВАР, тъй като Александър Цветков влезе доста спорно в краката на Александров, като съдията Георги Давидов реши да посочи бялата точка, а Ивайло Чочев се разписа в 36-ата минута от бялата точка за 0:1.

В добавеното време на първата част пропуснат от съдията Давидов удар без топка на Ивайло Чочев срещу Александър Цветков доведе до намесата на ВАР и българският национал получи втори жълт картон, оставяйки гостите в намален състав.

Winbet - най-голямото разнообразие от пазари! (18+)

След почивката в 55-ата минута гостите получиха втора дузпа, след като Мартин Камбуров спъна Симеон Петров в наказателното поле, а Георги Русев се разписа от бялата точка за 0:2. Две минути след това Алиун Фал намери Мартин Камбуров пред вратата на гостите и нападателят намали на 1:2 с гол №251 в елита, доближавайки се на две попадения от рекорда на Петър Жеков.

В 67-ата минута Душан Перниш изчисти лошо топката и тя попадна в Георги Русев, който с прецизен удар от над 35 метра прехвърли вратаря за 1:3. Само три минути след това Мартин Камбуров бе изведен отлично зад гърба на отбраната на гостите и вместо да търси нов гол на сметката си, асистира на Ибрахима Конте, който на празна врата вкара за 2:3.

Берое можеше да изравни в 79-ата минута, когато Ибрахима Конте нахлу в наказателното поле от лявото крило и шутира, а Даниел Наумов се намеси и успя да избие в напречната греда. Все пак в 83-ата минута домакините успяха да вкарат трети гол. Ибрахима Конте центрира в наказателното поле на гостите, където Кукула с глава свали към Алиун Фал, който от близко разстояние изравни за 3:3. До края на мача пропуски за домакините направиха Мартин Камбуров и Илиас Хасани.

След равенството ЦСКА 1948 остава пети с 40 точки и е на една пред Берое, който обаче има два мача повече.

БЕРОЕ - ЦСКА 1948 3:3
0:1 Ивайло Чочев (36-дузпа), 0:2 Георги Русев (55-дузпа), 1:2 Мартин Камбуров (57), 1:3 Георги Русев (67), 2:3 Ибрахима Конте (70), 3:3 Алиун Фал (83)

Най-интересното от мача по минути:
1 - Начало на срещата.
2 - Домакините имаха претенции за дузпа за игра с ръка на Симеон Петров, но съдията Георги Давидов не посочи бялата точка и не се допита до ВАР
10 - Марио Топузов получи добра топка в наказателното поле на Берое, финтира защитник на домакините и шутира, но Душан Перниш хвана топката
18 - Ибрахима Конте опита да затрудни Даниел Наумов с удар от фаул, но стражът спаси
22 - Центриране в наказателното поле на домакините и топката стига до Марио Топузов, чийто удар е избит в корнер
23 - След центрирането от корнера Димитър Пиргов отправи удар с глава и топката премина над напречната греда
30 - ДУЗПА за ЦСКА 1948! Ангел Бастунов бе изведен в наказателното поле на домакините и подаде на Денислав Александров, чийто удар бе блокиран. Ситуацията бе разгледана с ВАР, тъй като Александър Цветков влезе доста спорно в краката на Александров, като съдията Георги Давидов реши да посочи бялата точка.
36 - ГОООЛ за ЦСКА 1948! Ивайло Чочев шутира силно в центъра на вратата и реализира дузпата за 0:1
39 - Денислав Александров опита да затрудни вратаря на домакините с удар от наказателното поле, но топката прелетя покрай вратата.
45+1 - Ивайло Чочев е изгонен! Пропуснат от съдията Давидов удар без топка на Ивайло Чочев срещу Александър Цветков доведе до намесата на ВАР и българският национал получи втори жълт картон, оставяйки гостите в намален състав
45+7 - Край на първата част!
....................................................
46 - Начало на второто полувреме
48 - Ибрахима Конте опита удар от близко разстояние, но не успя да уцели вратата
55 - ДУЗПА за ЦСКА 1948! Мартин Камбуров спъна Симеон Петров в наказателното поле и съдията Георги Давидов веднага посочи бялата точка
55 - ГОООЛ за ЦСКА 1948! Георги Русев реализира дузпата с мощен удар за 0:2
57 - ГОООЛ за Берое! Алиун Фал намери Мартин Камбуров пред вратата на гостите и нападателят вкара своя гол №251 в елита, доближавайки се на два от рекорда на Петър Жеков
61 - Камбуров отправи удар с глава след центриране в наказателното поле, но топката мина покрай дясната греда
67 - ГОООЛ за ЦСКА 1948! Душан Перниш изчисти лошо топката и тя попадна в Георги Русев, който с прецизен удар от над 35 метра прехвърли стража на Берое за 1:3
70 - ГОООЛ за Берое! Мартин Камбуров бе изведен отлично зад гърба на отбраната на гостите и асистира на Ибрахима Конте, който се разписа на празна врата за 2:3
79 - ГРЕДА за Берое! Ибрахима Конте нахлу в наказателното поле от лявото крило и шутира, а Даниел Наумов се намеси и успя да избие в напречната греда
83 - ГОООЛ за Берое! Ибрахима Конте центрира в наказателното поле на гостите, където Кукула с глава свали към Алиун Фал, който от близко разстояние изравни за 3:3
88 - Ударът на Мартин Камбуров бе отразен от Даниел Наумов
90+2 - Илиас Хасани отправи удар с глава покрай вратата на гостите
90+4 - Край на мача! Берое и ЦСКА 1948 завършиха зрелищно 3:3 в битката за петата позиция

Състави
Берое: 12. Душан Перниш - к, 2. Джунейт Али (72 23. 18. Илиас Хасани ), 5. Теди Мезаг, 6. Александър Цветков , 9. Мартин Камбуров , 11. Алиун Фал , 17. Ибрахима Конте , 19. Александър Василев, 21. Кийлън Лебон (71 Еривалдо), 25. Георги Ангелов, 94. Илиян Стефанов (65 73. Иван Минчев)
Резерви: 33. Генадий Ганев, 15. Георги Динков, 18. Илиас Хасани, 23. Кукула, 66. Радослав Апостолов, 73. Иван Минчев, 77. Божидар Пенчев
Треньор: Петър Колев

ЦСКА 1948: 29. Даниел Наумов - к , 19. Георги Господинов (43 5. Михаил Минков), 3. Димитър Пиргов, 87. Симеон Петров, 24. Лазар Марин, 18. Ивайло Чочев , 88. Мартин Хайдаров (61 8. Ивайло Климентов ), 7. Марио Топузов (61 90. Николай Ганчев), 20. Ангел Бастунов (76 28. Емануил Личев), 11. Денислав Александров (76 4. Ангел Лясков), 70. Георги Русев
Резерви: 12. Никола Виденов, 4. Ангел Лясков, 9. Димитър Митков, 28. Емануил Личев, 8. Ивайло Климентов, 5. Михаил Минков, 90. Николай Ганчев
Треньор: Тодор Киселичков

Стара Загора, стадион "Берое"
Съдия: Георги Давидов

Легенда:  - гол,  - автогол,  - жълт картон,  - втори жълт картон,  - червен картон,  - смяна,  - опасно положение