Берое победи Локо (Сф) с 1:0 след автогол в последния мач от 20-ия кръг на първенството. Двата тима направиха скучен мач в Стара Загора, като в самия му край защитникът Йордан Върбанов вкара в собствената си врата. Със спечелените 3 точки “зелените” вече имат 32 и макар че запазват седмата си позиция са близо до четвъртия Локо (Пд). “Железничарите” също като съименниците си от Пловдив са с 34 точки. След 20-ия кръг четири отбора са събрани в 2 точки и имат реален шанс да заемат четвъртото място в крайното класиране, което може да даде участие в Лига Европа.

Като цяло домакините играха доста по-добре и създадоха по-чисти положения. Локомотив не впечатли в пореден мач, като желанието на Джемал Джонсън не се оказа достатъчно за успех.

Първото полувреме на срещата бе с ниско темпо и без чисти положения. Владислав Златинов бе активен за Берое и на няколко пъти се оказа в добра позиция, но не успя да отбележи. За гостите Джонсън се понрави с пробивите си, но не получи подкрепата на съотборниците си.

През втората част двата тима заиграха по-атакуващо и срещата стана по-интересна. Илиан Илиев засили атаката на “зелените”, като пусна в игра втори нападател – Евгени Иванов. Именно той направи добра атака в 60-ата минута, когато изведе Златинов добре в наказателното поле. Таранът бе блокиран от Савич и ударът му мина в страни от вратата. Веднага след това бе отсъдена спорна игра с ръка на Джонсън, която ядоса щаба на “червено-черните”. Малко след това Иванов стреля опасно с глава, но прекалено високо.

В последните 15 минути на двубоя Локомотив натисна, но стигна само до няколко разбърквания пред вратата на Скорчев.

В 87-ата минута Ямуков центрира, Върбанов опита да изчисти, но прати топката в собствената си врата. Така Берое стигна до гол и спечели мача./БЛИЦ

Срещата по минути тук

БЕРОЕ – ЛОКО (СФ) 1:0
1:0 Върбанов (87-авт)

Берое: 33.Теодор Скорчев, 27.Владислав Ямуков, 23.Александър Томаш, 24.Станислав Бачев, 28.Веселин Пенев, 16.Стефан Велев, 10.Диан Генчев (67 - 8.Милен Танев), 20.Николай Станков (76 - 32.Ромарио), 6.Симеон Мечев (55 - 14.Евгени Иванов), 21.Тодор Христов, 19.Владислав Златинов

Локомотив: 84.Валентин Галев, 19.Йордан Върбанов, 12.Дарко Савич, 14.Милен Лахчев, 11.Кристиян Добрев, 8.Светослав Дяков, 15.Румен Горанов, 28.Атанас Атанасов, 7.Джемал Джонсън, 20.Александър Манолов (46 - 17.Ивайло Димитров), 77.Юсеф Идриси (60 - 10.Марчо Дафчев)

Стадион: “Берое”
Съдия: Димитър Андреев
Жълти картони: Пенев, Ямуков (Б), Дяков, Горанов, Атанасов (Л)