Славия загуби у дома от Берое с 0:2 в последния мач от петия кръг на efbet Лига и продължава кошмарното си представяне - без успех от началото на сезона и само една точка. Алиун Фал (18) се разписа през първата част, а в 51-ата минута Христо Попадийн си вкара автогол в първия мач на Мартин Кушев начело на „белите“, след като той замени подалия оставка Златомир Загорчич. Старозагорци нямат загуба на "Овча купел" от 8 години - вече 7 победи и 3 равенства, а след днешния успех изместиха ЦСКА от втората позиция с 11 точки и по-добра голова разлика.

Първата част премина под контрола на гостите, които имаха инициативата и реализираха гол, а пропуснаха и още няколко изгодни положения. Вратарят Стергиакис се отличи със страхотни спасявания в началото след удари на Иван Минчев, Ибрахима Конте и Макута, но в 18-ата минута Алиун Фал се разписа от близка дистанция за 0:1. При центриране от корнер Стериакис отрази удар с глава на Георги Ангелов, но се сблъска със свой съотборник и падна. Топката стигна до Алиун Фал, който не пропусна да опъне мрежата.

"Белите" имаха своите шансове след удар на Янис Карабельов от движение, но Християн Василев хвана топката без проблеми. До края на полувремето играчите на Димитър Димитров продължиха да атакуват, но като цяло темпото на игра спадна.

Winbet - най-голямото разнообразие от пазари! (18+)

Скоро след почивката в 51-ата минута Берое удвои аванса си. Стив Фуртадо проби отдясно и центрира, а Христо Попадийн засече топката на границата на вратарското поле и си вкара автогол за 0:2. Четири минути по-късно Попадийн можеше да се реваншира, засичайки топката отново на границата на малкия пеналт след центриране на Калоян Кръстев, но този път я прати над противниковата врата.

В 62-ата минута появилият се като резерва Еривалдо пропусна да се разпише в дебюта си за гостите, а три минути след това Калоян Кръстев имаше шанс на отсрещната врата след центриране на Попадийн, но и той не намери целта. Четвърт час преди края на редовното време влезлият от пейката секунди по-рано Кукула се разписа във вратата на Стергиакис, но голът не бе зачетен заради засада.

До края мачът просто се доиграваше, а Иван Минчев на два пъти имаше шанс да направи резултата класически, но не намери очертанията на вратата.

С тази победа Берое събра 11 точки и излезе на второ място, изоставайки само на точка от лидера Лудогорец. Славия е на предпоследната позиция само с една точка в актива си.

СЛАВИЯ – БЕРОЕ 0:2
0:1 Алиун Фал (18), 0:2 Христо Попадийн (51-автогол)

Най-интересните моменти от срещата по минути
1 – Начало на мача
3 - Центриране на Макута отдясно и Алиун Фал пропусна от изгодна позиция, пращайки топката над вратата
7 -  Стергиакис спаси далечен шут на Иван Минчев и се намеси при добавката на Ибрахима Конте, а топката стигна до Фал, който отново я прати над гредата
14 - Янис Карабельов шутира от движение след центриране от корнер, но право в ръцете на Християн Василев
17 - Стергиакис плонжира и спаси удар на Макута
18 - ГОООЛ за Берое! След корнер Стериакис спаси удар с глава на Георги Ангелов, но се сблъска със свой съотборник и падна. Топката стигна до Алиун Фал, който близка дистанция не пропусна да опъне мрежата за 0:1
26 - Радослав Кирилов отправи удар, топката рикошира в тялото на Георги Ангелов и излезе в корнер
35 - Темпото на игра спадна, но гостите продължават да имат инициативата
42 - Фуртадо подаде по земя в наказателното поле на "белите", но Виячки изби в корнер
44 - Емил Стоев с неточен удар в близост до вратата на гостите
45+2 - Край на първата част!
...........................................................
46 - Начало на второто полувреме
48 - Неточен удар с глава на Еривалдо
51 - АВТОГОЛ на Славия! Берое удвои аванса си, след като Стив Фуртадо проби отдясно и центрира, а Христо Попадийн засече топката на границата на вратарското поле и си вкара автогол за 0:2
53 - Радослав Кирилов шутира над вратата на гостите
55 - Христо Попадийн можеше да се реваншира за автогола, засичайки топката отново на границата на малкия пеналт след центриране на Калоян Кръстев, но този път я прати над противниковата врата
62 - Крум Стоянов центрира и Еривалдо пропусна да се разпише в дебюта си, пращайки топката в аут
65 - Калоян Кръстев засече центриране на Христо Попадийн, но от изгодна позиция не намери целта
69 - Виячки отправи удар с глава до гредата, но беше в засада
75 - НЕПРИЗНАТ ГОЛ! Минута след появата си в игра Кукула реализира нов гол във вратата на Славия, но е отсъдена засада
83 - Неточен далечен удар на Иван Минчев от гостите
90 - Иван Минчев шутира от пряк свободен удар на границата на наказателното поле, но прати топката над вратата
90+4 - Край на мача! Берое спечели с 2:0 и излезе на второ място във временното класиране.

Състави
Славия: 32. Антонис Стергиакис, 29. Венелин Филипов, 55. Андреа Христов, 23. Емил Виячки, 83. Христо Попадийн , 17. Радослав Терзиев (6477. Георги Вълчев), 10. Янис Карабельов-К, 20. Филип Кръстев (748. Димитър Рангелов), 71. Емил Стоев (6493. Атанас Кабов), 11. Радослав Кирилов, 9. Калоян Кръстев
Резерви: 1. Георги Петков, 93. Атанас Кабов, 77. Георги Вълчев, 8. Димитър Рангелов, 18. Димитър Стоянов, 3. Ерган Томбак, 4. Петър Патев
Треньор: Мартин Кушев

Берое:1. Християн Василев, 20. Стив Фуртадо, 25. Георги Ангелов, 5. Теди Мезаг, 27. Крум Стоянов, 6. Александър Цветков, 22. Октавио (4629. Еривалдо), 73. Иван Минчев (90+118. Илиас Хасани), 11. Алиун Фал (749. Кукула), 17. Ибрахима Конте (607. Димо Бакалов), 10. Гаюс Макута
Резерви: 33. Генадий Ганев, 2. Джуниет Али, 7. Димо Бакалов, 9. Кукула, 15. Георги Динков, 18. Илиас Хасани, 29. Еривалдо
Треньор: Димитър Димитров

София, стадион „Славия“
Съдия: Георги Кабаков

Легенда: гол , автогол , жълт картон , втори жълт картон , червен картон , смяна ,  опасна ситуация