Берое победи Пирин с 4:3 в Благоевград в двубой от 1/16-финалите на турнира за Купата на България и продължава напред в турнира.

Срещата започна перфектно за домакините и те откриха резултата още в 5-ата минута с гол на Преслав Йорданов. В края на полувремето Гаюс Макоута изравни за 1:1, но минути по-късно Преслав Йорданов отново изведе домакините напред.

Втората част започна с дузпа за Берое, но Иван Минчев не успя да преодолее вратаря на Пирин. Нещата станаха още по-лоши за старозагорци в 67-ата минута, когато Преслав Йорданов оформи хеттрика си, а тимът му поведе с 3:1.

В последните 10 минути на мача обаче Берое показа класа и вкара три гола за пълен обрат. Първо Алиун Фал се разписа за равенство (3:3) с две попадения за 4 минути, а в продължението бе съборен за дузпа, която Макоута реализира за 4:3.

Winbet - удвои тръпката от играта! (18+)

ПИРИН - БЕРОЕ 3:4
1:0 Преслав Йорданов (5'), 1:1 Гаюс Макоута (41'), 2:1 Преслав Йорданов (45'), 3:1 Преслав Йорданов (67'), 3:2 Алиун Фал (81'), 3:3 Алиун Фал (85'), 3:4 Гаюс Макоута (90+2' дузпа)

Най-важното от мача по минути:
1' Начало на срещата.
5'  ГОООЛ за Пирин!  Станислав Манолев центрира в наказателното поле, стражът на беройци Християн Василев не прецени добре ситуацията и увисна. Джон Аийна свали към Преслав Йорданов и той с глава отблизо реализира в опразнената от Василев врата.
41'  ГОООЛ за Берое!  Гаюс Макоута получи топката в наказателното поле, нахлу и със силен удар направи 1:1.
45'  ГОООЛ за Пирин! Преслав Йорданов бележи за глава след центриране отляво.
45' Край на първото полувреме.

46' Начало на втората част.
50'  ДУЗПА за Берое за игра с ръка на Николай Бодуров в наказателното поле.
51'  Удар на Иван Минчев от бялата точка, но вратарят на Пирин отрази удара му.
67'  ГОООЛ за Пирин! Преслав Йорданов получи топката, нахлу към наказателното поле на Берое и с удар по тревата отбеляза за 3:1, оформяйки хеттрика си.
81'  ГОООЛ за Берое! Алиун Фал повтори изпълнението на Преслав Йорданов и намали аванса на домакините за 3:2.
85'  ГОООЛ за Берое! След разбъркване в наказателното поле на Пирин, Алиун Фал се оказа най-съобразителен и успя с хубав удар да изравни резултата - 3:3.
90+1 ДУЗПА за Берое! Алиун Фал се откъсна и бе фаулиран от вратаря на Пирин.
90+1 ГОООЛ за Берое!  Гаюс Макоута оформя крайния резултат от дузпа. 4:3 за Берое!
90+2' Край на мача.

Pirin BlagoevgradПИРИН: 1. Франческо Руберто, 38. Александър Дюлгеров, 3. Александър Бастунов, 5. Николай Бодуров, 14. Стилиян Николов, 44. Конър Хендерсън, 31. Красимир Станоев, 17. Спас Георгиев, 15. Джон Аийна (73'  10. Джордж Оукли), 11. Станислав Манолев, 18. Преслав Йорданов

Beroe БЕРОЕ: 1. Християн Василев, 2. Джуниет Али (58'  19. Александър Василев), 5. Теди Мезаг, 6. Александър Цветков, 10. Гаюс Макоута , 11. Алиун Фал , 18. Илиас Хасани, 22. Октавио Мантека, 27. Крум Стоянов, 29. Еривалдо, 73. Иван Минчев

Стадион: "Христо Ботев", Благоевград
Съдия: Николай Йорданов