Берое отстъпи с 0:1 в домакинството на Брьондби в първия спор от втория квалификационен кръг на Лига Европа. Коравите датчани надиграха избраниците на Петър Хубчев и логично си тръгнаха като победители от Стара Загора.

Вицешампионът на България се радваше на мощна подкрепа от трибуните под Аязмото, но гол в 85-ата минута на Мартин Албрехтсен направи задачата на "зелените" много трудно. Берое трябва да гони задължителна победа следващия четвъртък в Дания, ако иска да продължи с мачовете на европейската сцена.

За двубоя тази вечер Хубчев не предприе промени и заложи на същите титуляри от мачовете с Атлантас, спечелени с 2:0 и 3:1. За разлика от двубоите с литовците обаче, срещу Брьондби триото нападатели Спас Делев, Жуниор Мапуку и Георги Божилов беше напълно неутрализирано и почти не създаде опасности за вратаря на националния отбор на Финландия Лукаш Храдецки. За цял единствената реална голова ситуация за домакините беше в 41-ата минута. Тогава Атанас Зехиров направи отличен пробив по дясното крило и центрира в наказателното поле на датчаните, където на далечната греда Елиаш засече с глава, но прати топката встрани от лявата греда. По-рано Божилов отправи неточен удар след подаване на Делев, а Мапуку така и не съумя да затрудни съперника и в 71-ата минута беше изваден за сметка на Георги Андонов. Опитният нападател, както и другите, които се включиха като резерви - Иван Коконов и Том, също не доведе до промяна.

Датчаните, без контузената си звезда - бившият защитник на Ливърпул Даниел Агер, контролираха играта през цялото време. На няколко пъти Благой Макенджиев трябваше да се намесва решително. Най-опасен от състава на гостите беше финландският голмайстор Теему Куки. Нападателят на Брьондби създаде първата ситуация пред вратата на Берое в 14-ата минута, когато пропусна да открие резултата.

В 55-ата минута Пуки пък нахлу в наказателното поле и от малък ъгъл пробва да прехвърли Макенджиев, но за късмет на стража топката кацна на напречната греда. Последва добавка на Елбасан Рашани, който стреля неточно. Малко след това Макенджиев се намеси решително. В 66-ата минута Лебоганг Фири остана непокрит на точката на дузпата, откъдето засече с глава центрираната топката, но българинът спаси. Така се стигна до 85-ата минута, когато гостите поведоха. Мартин Албрехтсен отбеляза с глава, след като при далечно центриране от фаул на Пуки надскочи Георги Божилов на далечната греда и прати топката в мрежата на Макенджиев - 0:1.