Берое спечели с 2:0 гостуването си на Царско село в отложен мач от 12-ия кръг на efbet Лига. Точни за тима на Димитър Димитров-Херо бяха Еривалдо в 44-ата минута и Кукула в 79-ата. С прибавените три точки Берое увеличи актива си на 27 и се изкачи на петото място. Царско село остава със 17, заемайки осмата позиция.

Това беше историческа първа среща между наставниците на двата тима - Любослав Пенев и Димитър Димитров, чиито пътища като треньори винаги се разминаваха до днес.

Избраниците им играха равностойно, като домакините само могат да съжаляват, че не взеха поне точка. През първото полувреме имаше няколко ситуации пред вратата на Берое, като най-фрапиращ беше пропускът на Панайотис Лука в осмата минута. Играчът на Царско село не успя да вкара на празна врата, след което още на няколко пъти се оказа с неточен мерник.

Берое поведе в края на първата част, когато Александър Цветков пусна дълъг пас към Еривалдо. Португалецът беше изпуснат от бившия защитник на старозагорци Иван Бандаловски, след което Еривалдо прехвърли Джони Пласид и довкара топката с глава в опразнената врата - 0:1.

След почивката головите ситуации липсваха. Берое все пак успя да стигне до нов гол. Той падна в 79-ата минута, когато Кукула подпечата победата на гостите. Резервата Джунейт Али шутира силно, но право в тялото на Ивайло Марков, който се строполи на земята, след което топката се върна в Али, той комбинира с Кукула, който в наказателното поле прехвърли Пласид - 0:2.

В добавеното време Мирослав Будинов беше изгонен от съдията Владимир Вълков и домакините завършиха с 10 човека. Нападателят на Царско село скочи за топката, а Фуртадо го удари с лакът. Въпреки че имаше кръв по носа на Будинов, картон за защитника на Берое нямаше, а такъв получи пострадалият. Нападателят на Царско село реагира бурно на решението на рефера, който му показа втори жълт и респективно червен картон.

Toва беше последен мач за отбора на Любо Пенев за годината, докато Берое има още една среща - домакинство на Монтана след три дни (на 19 декември от 14:00 часа).

efbet Лига - сезон 2020/2021
Класирането в първенството

ЦАРСКО СЕЛО - БЕРОЕ 0:2
0:1 Еривалдо (44), 0:2 Кукула (79)

Най-интересното по минути
1 - Начало на мача.
4 - Първата ситуация в срещата е за домакините. Емануил Манев центрира на близката греда за Панайотис Лука, който стреля неточно.
8  Фрапантен пропуск на Панайотис Лука. Кипърският играч на Царско село получи отлично подаване фронтално срещу Генадий Ганев и от близко разстояние изпрати топката над напречната греда, вместо да открие резултата.
19  Първи шанс за Берое. Алиун Фал се пребори за топката в наказателното поле на Царско село и подаде към Еривалдо, който обаче не успя да преодолее Джони Пласид.
22 - Иван Бандаловски засече с глава центрираната топка, но неточно.
26  Нов шанс за футболистите на Любо Пенев. Емануил Манев стреля, Георги Ангелов блокира с тялото си топката, а Генадий Ганев опита да я улови, но я изпусна. Будинов притича да довкара, но бе блокиран от Фуртадо и опасността пред вратата на Берое отмина.
40  Принудителна смяна за Берое. Алиун Фал отстъпва място на Кукула.
44  ГОЛ! Берое поведе с попадение на Еривалдo - 0:1. Александър Цветков пусна дълъг пас към португалеца, който беше изпуснат от Бандаловски, след което атакуващият футболист на гостите прехвърли Пласид и довкара топката с глава в опразнената врата.
45 - Добавеното време е 2 минути.
45+2 - Край на първото полувреме.
--------------------
46 - Начало на второто полувреме.
46  Иван Минчев е заменен от Октавио.
54 - Нов пропуск на Панайотис Лука.
60 - Антонио Георгиев не успя да засече топката в мрежата на Берое, засичайки с глава центриране от корнер.
78  Джунейт Али стреля по земя от около 20 метра, Пласид улови топката.
79  ГОЛ! Втори гол за гостите, Кукула се разписа - 0:2. Джунейт Али шутира силно, но право в тялото на Ивайло Марков, който се строполи на земята, след което топката се върна в Али, резервата на Берое комбинира с Кукула, който в наказателното поле прехвърли Пласид.
90 - Добавеното време е 4 минути.
90+3  Жълт картон за Мирослав Будинов.
90+3  ЧЕРВЕН КАРТОН! Нападателят на домакините не сдържа нервите си и потърси обяснение от съдията Владимир Вълков, който го изгони.
90+4 - Край на мача. Берое победи Царско село с 2:0.

FA Tsarsko selo 2015 Sofia
ЦАРСКО СЕЛО: 30.Джони Пласид, 3.Мартин Кавдански, 4.Ивайло Марков, 93.Иван Бандаловски , 6.Aнтонио Георгиев , 17.Реян Даскалов  (90  7.Янис Геролему), 21.Емануил Манев (72  22.Луис Педро), 25.Уесли Мартенс, 8.Панайотис Лука (72  98.Стефан Христов), 9.Mирослав Будинов , 11.Андерсон Кордейро (90  44.Дилян Георгиев)
Резерви: 1.Михаил Иванов, 7.Янис Геролему, 14.Божидар Васев, 22.Луис Педро, 26.Християн Чипев, 44.Дилян Георгиев, 98.Стефан Христов
Треньор: Любослав Пенев

БEРОЕ: 33.Генадий Ганев , 6.Александър Цветков, 18.Илиас Хасани, 20.Стив Фуртадо , 21.Кийлън Лебон (74  19.Александър Василев), 25.Георги Ангелов, 27.Крум Стоянов (90  17.Ибрахима Конте), 29.Еривалдо Ферейра  (73  2.Джунейт Али), 73.Иван Минчев (46  22.Октавио), 10.Гаюс Макута, 11.Алиун Фал (40  9.Кукула )
Резерви: 1.Християн Василев, 2.Джунейт Али, 9.Кукула, 14.Георги Маджаров, 17.Ибрахима Конте, 19.Александър Василев, 22.Октавио
Треньор: Димитър Димитров

София, стадион "Арена Царско село"
Съдия: Владимир Вълков

Легенда:  - гол;  - автогол;  - жълт картон;  - втори жълт картон;  - червен картон;   - смяна;  - опасно положение