Берое спечели с 2:0 като гост на Атлантас (Клайпеда) и направи важна крачка към класирането във втория квалификационен кръг на Лига Европа. Вицешампионът на България триумфира в Литва след голове на две от новите попълнения - Спас Делев и Георги Божилов.

Тимът на Петър Хубчев категорично надигра домакина Атлантас, особено в заключителните минути на срещата, когато победата на старозагорци можеше да стане още по-изразителна. За Берое остава да си довърши работата на 9 юли на реванша под Аязмото - от 20:00 часа. Крайният победител ще има за съперник в следващия кръг Брьондби или Жувенес.

За старта в Лига Европа героят от САЩ`94 се довери на четирима от новопривлечените. Освен голмайсторите Делев и Божилов, от първата минута започнаха още пристигналите от ЦСКА Венцислав Василев и Неманя Милисавлевич. Сръбкото крило бе сред най-активните за Берое, като атаките преминава именно по неговото ляво крило. Милисавлевич на няколко пъти с лекота преодоляваше по двама, дори и трима играчи на Атлантас. Домакините бяха доста тормозени и от Жуниор Мапуку. Снажният нападател на Берое пропусна няколко положения за гол.

През второто полувреме Хубчев позволи на още двама от новите да дебютират - Иван Коконов и бразилецът Том.

И двете попадения в мача паднаха след почивката. В 60-ата минута Спас Делев откри резултата за радост на феновете, пропътували разстоянието от Стара Загора до Литва, за да подкрепят любимците си. Националът Атанас Зехиров изведе Делев зад гърба на отбраната и той пуска топката покрай вратаря, вкарвайки първия си гол за Берое в официален двубой - 0:1.

След това пропуски направиха Мапуку, Милисавлевич, Георги Божилов, а след удар на резервата Коконов в 78-ата минута топката облиза гредата. Така се стигна до 84-ата минута, когато Берое закономерно удвои аванса си. Зехиров изпълни пряк свободен удар на ъгъла на наказателното поле, след разбъркване привлеченият от Черно море нападател отбеляза с параболичен удар в горния десен ъгъл - 0:2.

АТЛАНТАС - БЕРОЕ 0:2
0:1 Спас Делев (60), 0:2 Георги Божилов (84)

Мачът по минути - ТУК!

АТЛАНТАС: 1.Миндаугас Милаускас, 25.Алексей Епифанов, 18.Андриус Йокшас jalt.jpg, 23.Роландас Баравикас, 30.Казимиерас Гнедойус, 6.Андриус Барткус (к), 7.Максим Максимов, 19.Довидас Виркшас, 20.Довидас Норвилас jalt.jpg, 32.Робертас Вежевичиус, 11.Андрей Панюков
Резерви: 31.Мариус Адамонис, 17.Маркас Бенета, 28.Йустас Разиунас, 35.Едгарас Жарскис, 77.Герардас Зукаускас, 95.Юлиус Каспаравичиус, 21.Лукас Баранаускас
Треньор: Константин Сарсания

БЕРОЕ: 22.Благой Макенджиев, 18.Атанас Зехиров jalt.jpg, 24.Венцислав Василев, 6.Иво Иванов, 28.Веселин Пенев, 27.Игор Джоман, 20.Неманя Милисавлевич, 14.Георги Божилов topka.jpg, 21.Елиаш (87 smqna.jpg 70.Том), 77.Спас Делев topka.jpg  (68 smqna.jpg 17.Иван Коконов), 10.Жуниор Мапуку (80 smqna.jpg 7.Георги Андонов)
Резерви: 23.Илко Пиргов, 3.Владимир Зафиров, 4.Венелин Филипов, 70.Том, 17.Иван Коконов, 7.Георги Андонов, 9.Станислав Костов
Треньор: Петър Хубчев