Брьонби стресна Берое с гръмка победа в първия квалификационен кръг на Лига Европа. Датският гранд записа домакински успех с 9:0 над Жувенес (Сан Марино). Така Брьонби си гарантира участие във втория квалификационен кръг на турнира, където най-вероятно ще играе срещу Берое, след като тимът от Стара Загора се наложи с 2:0 над литовския Атлантас като гост.

Шведският национал Йохан Елмандер вкара два гола и направи една асистенция през първото полувреме. Патрик да Силва, Теему Пуки, Фредерик Холст и Йохан Ларсон предрешиха всичко с попаденията си преди почивката. Елбасан Рашани, който на полувремето замени Елмандер, се разписа два пъти след почивката. Друга резерва Резан Чорлу също беше точен през втората част.

Реваншът е след седмица, но той е протоколен предвид сериозната разлика в класите между датския тим и клуба от Сан Марино. Седем дни след втората среща Брьонби вероятно ще гостува на Берое в първи мач от втория квалификационен кръг.

Брьонби – Жувенес 9:0
1:0 Елмандер (6), 2:0 Да Силва (14), 3:0 Елмандер (16), 4:0 Пуки (22), 5:0 Фредерик Холст (23), 6:0 Йохан Ларсон (35), 7:0 Елбасан Рашани (56), 8:0 Резан Чорлу (66), 9:0 Елбасан Рашани (88)