Берое разби у дома Черно море с класиката 3:0 в единствената среща от неделната програма на 25-тия кръг на efbet Лига и си гарантира шестата позиция след редовния сезон без значение какво ще се случи в последния кръг. Двубоят се игра пред погледа на националния селекционер Георги Дерменджиев.

Мартин Камбуров (29-дузпа) вкара своя гол №231 в елита и се доближи на 22 от рекорда на легендата Петър Жеков, а сенегалецът Алиун Фал (44) и Зоран Йосипович (86) довършиха "моряците", които бяха в намален състав от 36-ата минута, когато Стефан Станчев получи втори жълт картон.

Варненци започнаха по-добре и още в началните минути създадоха главоболия на защитата на домакините. Във 2-ата минута Матиас Курьор се измъкна от защитата на домакините и върна удобна топка към Мартин Минчев, но ударът на младока мина покрай вратата. Постепенно домакините изравниха играта и в 14-ата минута бяха много близо до откриване на резултата. Страхотно заучено положение от фаул матира отбраната на "моряците", но ударът с глава на Алуин Фал бе избит от Стефан Станчев на самата голлиния и топката се удари в напречната греда.

Winbet - удвои тръпката от играта! (18+)

В 29-ата минута Камбуров падна в наказателното поле, след съприкосновение с вратаря на "моряците" и реферът посочи бялата точка. Зад топката застана потърпевшият нападател, който бе точен за 1:0, разписвайки се за 231 път в елита. В 36-ата минута при контраатака на домакините Станчев действа непозволено и видя за втори път жълтия цвят на картона и остави гостите в намален състав. Минута преди паузата центриране на Фуртадо намери Фал, който оставен непокрит от защитниците пред себе си, се разписа с за 2:0 с глава.

След почивката домакините намалиха оборотите, а гостите имаха най-добрия си шанс да намалят изоставането си в 65-ата минута, когато след удар на Курьор топката рикошира в тялото на защитник и излезе в корнер. Пет минути преди края на редовните 90 появилият се като резерва Зоран Йосипович получи топката от Октавио, финтира защитник и оформи крайното 3:0.

Така Берое задмина Черно море и с 40 точки си гарантира шестото място в класирането след редовния сезон. "Моряците" остават седми с 37 точки.

КЛАСИРАНЕТО В EFBET ЛИГА - ТУК!

БЕРОЕ - ЧЕРНО МОРЕ 3:0
1:0 Мартин Камбуров (29-дузпа), 2:0 Алиун Фал (44), 3:0 Зоран Йосипович (86)

Срещата по минути
1 - Начало на мача.
4 - Гостите започнаха по-активно
14 - ГРЕДА за Берое! Центриране в наказателното поле на Черно море и удар на Камбуров, след който топката рикошира и попадна във Фал. Той шутира и топката се отби в напречната греда.
16 - Неточен удар на Камбуров.
29 -   ГОООЛ! Мартин Камбуров бележи от дузпа, отсъдена за нарушение срещу него от вратаря Митрович. Това е попадение №231 за голмайстора в шампионата.
36 - Втори жълт картон за Стефан Станчев, който реагира бавно при контраатака на съперника и извърши нарушение.
44 - ГОООЛ! Фал е точен за домакините с глава след центриране на Фуртадо.
45 - Край на първата част!
...................................................
46 - Начало на второто полувреме.
47 - Минчев шутира неточно от далечна дистанция.
57 - Неточен удар с глава на Минчев
65 - Отличен шанс за Черно море, след удар на Курьор топката се отби в тялото на защитник и излезе в корнер.
86 - ГОООЛ! Появилият току що в игра Зоран Йосипович финтира бранител и вкара за 3:0.
90 - Край на срещата! Берое победи с 3:0 и се изкачи на шестата позиция.

СЪСТАВИ
БЕРОЕ: 12. Душан Перниш, 5. Теди Мезаг, 6. Александър Цветков (81 8.Карлос Охене), 9. Мартин Камбуров-капитан   (80 21.Зоран Йосипович ), 10. Гаюс Макоута, 11. Алиун Фал  , 17. Ибрахима  Конте (70 22.Октавио Мерло  ), 20. Стив Фуртадо, 27. Крум Стоянов (89 25.Георги Ангелов), 59. Ахмед Тоуба, 73. Иван Минчев
Треньор: Димитър Димитров

ЧЕРНО МОРЕ: 18. Миодраг Митрович, 6. Виктор Попов, 27. Даниел Димов-капитан, 5. Стефан  Станчев , 2. Цветомир Панов, 71. Васил Панайотов (60 11.Мохамес Букаси), 7. Патрик Андраде , 90. Мартин Минчев, 72. Родриго Енрике (72 16.Денислав Ангелов), 19. Матиас Курьор (79 20.Алваро Кардосо), 10. Илиан Илиев-младши (46 44.Димитриос Хантакиас)

Стара Загора, стадион: "Берое"
Съдия: Станислав Тодоров
Легенда: гол , автогол , жълт картон , втори жълт картон , червен картон , смяна ,  опасна ситуация