Берое се наложи с категорното 4:0 срещу норвежкия Фредрикстад в контролна среща в Турция. С 2 гола за успеха се отчете Атанас Чипилов, а по веднъж вкараха Ваня Джаферович и Давид Каядо.

Селекцията на Илиан Илиев имаше надмощие през целия мач и заслужено се поздрави с успеха. В 20-ата минута след изпълнение на корнер, Овона се включи и центрира с левия крак, след което Ваня Джаферович с глава прати топката във вратата на Кнудсен - 1:0.

Само 3 минути след това Каядо изпълни по перфектен начин пряк свободен удар фронтално срещу вратата на Фредрикстад, кълбото срещна напречната греда и влетя в мрежата за 2:0.

Берое стигна до класическа преднина в 44-ата минута, когато Ливраменто отне топката от защитник на скандинавците, влезе в наказателното поле, продължи към Емил Ангелов, който центрира успоредно на гол линията и Атанас Чипилов засече за 3:0.

След почивката падна само едно попадение. В 51-ата минута Чипилов получи топката отдясно, освободи се от защитник и с левия крак реализира втория си гол в двубоя - 4:0.

В 64-ата Мартинсен засече топката отблизо, но Иво Иванов показа рефлекс и спаси. В 77-ата Тветер излезе сам срещу вратаря на Берое, като опитният страж отново се намеси решително.

В 80-ата минута Илиан Илиев направи четири промени в състава, като пусна в игра Танев, Горанов, Писаров и Софрониев. До края не падна нов гол и Берое се поздрави с втората си победа от началото на зимната подготовка. Утре от 15:00 часа тимът играе контрола срещу латвийския Даугава (Рига).

БЕРОЕ - ФРЕДРИКСТАД 4:0
1:0 Ваня Джаферович (20), 2:0 Давид Каядо (23), 3:0 Атанас Чипилов (44), 4:0 Атанас Чипилов (51)