ВИЖТЕ СТРАНИЦАТА НИ БУКМЕЙКЪР ТУК!

Берое спечели с 3:1 домакинството си на Спартак (Варна) в първата среща от десетия кръг в Еfbet Лига. Отборът на Петър Хубчев осъществи обрат, след като в 19-ата минута Здравко Димитров даде преднина на "соколите". Още във втората минута гостите от Варна, водени от Тодор Киселичков, останаха в намален състав заради черверн картон на защитника Простер Менди.

Winbet - най-голямото разнообразие от пазари! (18+)

Преотстъпеният от ЦСКА Калоян Кръстев дебютира с гол за Берое, а още едно попадение му беше отменено заради засада. За домакините се разписаха още Абубакар Тунгара и Серкан Юсеин. Тунгара вече има седем гола от началото на първенството.

С прибавените три точки Берое събра 11 и се изкачи на десетото място, докато Спартак остава на дъното само с една точка в актива си.

Мачът под Аязмото започна кошмарно за "соколите". След само 120 минути игра Спартак получи червен картон. Проспер Менди фаулира в гръб Стив Траоре, който излизаше очи в очи срещу Иван Дичевски. Съдията Станислав Тодоров изгони бранителя за нарушението му.

В 19-ата минута възпитаниците на Тодор Киселичков успяха да поведат чрез Здравко Димитров. Ивей Ромееш пусна извеждащо подаване към бившия футболист на Левски, който надбяга Стилиян Николов, излезе сам срещу Иван Караджов и отбеляза първото си попадение за Спартак - 0:1.

Футболистите на Петър Хубчев съумяха да обърнат резултата още до почивката. В 30-ата минута гол на Калоян Кръстев беше отменен заради засада, а осем по-късно домакините вече ликуваха - 1:1. Велислав Боев загуби топката, Димитър Пиргов пусна към Рука вдясно, а той по земя центрира към Абубакар Тунгара, който наказа Иван Дичевски. ​

В 42-ата от втория си опит Калоян Кръстев стигна до дебютен гол с екипа на Берое. Рука се отчете с втора асистенция, поднасяйки топката на главата на нападателя, който прониза Дичевски за 2:1.

След почивката домакините диктуваха събитията на терена. В 62-ата минута Серкан Юсеин подпечата победата, разписвайки се за 3:1.Кръстев не успя да уцели топката в наказателното поле на гостите. Тя се озова в Серкан, който между няколко играчи в синьо съумя да отправи точен удар и да се разпише във вратата на "соколите".

БЕРОЕ - СПАРТАК (Варна) 3:1
0:1 Здравко Димитров (19), 1:1 Абубакар Тунгара (38), 2:1 Калоян Кръстев (42), 3:1 Серкан Юсеин (62)

По-важното от мача по минути:
1 - Начало на срещата.
 ЧЕРВЕН КАРТОН! Спартак (Варна) остава с 10 човека на терена още преди да са изминали три минути. Защитникът на гостите Проспер Менди фаулира в гръб и свали на земята Стив Траоре, който излизаше сам срещу вратаря Иван Дичевски. Съдията Станислав Тодоров е категоричен - директен червен картон за тъмнокожия бранител на "соколите".
9  Абубакар Тунгара засече с глава центрираната от Траоре топка, Дичевски се намеси решително и спаси.
19  ГОЛ! Спартак поведе с 1:0 след гол на Здравко Димитров. Ивей Ромееш пусна извеждащо подаване към бившия футболист на Левски, който надбяга Стилиян Николов, излезе очи в очи срещу Иван Караджов, изпращайки топката във вратата му.
* Попадението е първо за Здравко Димитров с екипа на Спартак (Варна).
23  Aбел Анисе пропусна да изравни, стреляйки над напречната греда от отлична позиция.
30  ОТМЕНЕН ГОЛ! Калоян Кръстев вкара с удар по земя с десния крак, но секунди по-късно попадението беше отменено заради засада. Съдията Станислав Тодоров получи сигнал от ВАР асистентите си, че Кръстев е бил зад гърба на отбраната на Спартак.
38
 ГОЛ! Берое изравни с попадение на Абубакар Тунгара - 1:1. Велислав Боев сгреши и загуби топката, Пиргов пусна към Рука вдясно, а той по земя центрира към голмайстора на "зелените", който наказа Иван Дичевски.
* За Тунгара това е седми гол от началото на първенството.
42  ГОЛ! 2:1 за Берое след попадение на Калоян Кръстев, който надскочи бранител на Спартак пред Иван Дичевски след центриране на Рука отдясно и се разписа с глава.
45+2 - Край на първото полувреме.
-------------------------
46 - Начало на второто полувреме.
51  Серкан Юсеин пропусна да отбележи от отлична позиция.
62  ГОЛ! 3:1 за Берое! Калоян Кръстев не успя да уцели топката в наказателното поле на гостите, тя се озова в Серкан Юсеин, който между няколко играчи в синьо съумя да отправи точен удар и да се разпише във вратата на "соколите".
80 - Дичевски спаси удар на Стив Траоре.
90 - Добавеното време е 3 минути.
90+3 - Край на мача. Берое победи Спартак (Варна) с 3:1.

Берое
БЕРОЕ: 1.Иван Караджов, 2.Димитър Стоянов  (54  44.Николай Николаев), 3.Димитър Пиргов, 14.Стилиян Николов, 6.Рука, 8.Серкан Юсеин  (88  7.Лукас Мартинс), 11.Стив Траоре, 13.Абел Анисе, 16.Симеон Мечев (к)  (88  4.Валентино Пулиезе), 10.Абубакар Тунгара , 19.Калоян Кръстев   (88  9.Луизиньо)
Резерви: 23.Иван Гошев, 4.Валентино Пулиезе, 7.Лукас Мартинс, 9.Луизиньо, 15.Георги Динков, 17.Спас Георгиев, 44.Николай Николаев
Треньор: Петър Хубчев

Спартак Варна
СПАРТАК (Варна): 21.Иван Дичевски (к), 19.Никола Борисов, 27.Пламен Димов, 23.Проспер Менди , 2.Велислав Боев, 11.Виктор Митев, 8.Ивайло Климентов (77  10.Янчо Андреев), 30.Божидар Васев (61  51.Илкер Будинов), 77.Румен Руменов (88  17.Цветан Илиев), 14.Ивей Ромееш (88  7.Георги Бабалиев), 33.Здравко Димитров   (77  9.Meхмед Сабри)
Резерви: 67.Християн Христов, 3.Ибрям Ибрям, 51.Илкер Будинов, 10.Янчо Андреев, 17.Цветан Илиев, 9.Мехмед Сабри, 7.Георги Бабалиев
Треньор: Тодор Киселичков

Стара Загора, стадион "Берое"
Съдия: Станислав Тодоров

Легенда:  - гол,  - автогол,  - жълт картон,  - втори жълт картон,  - червен картон,  - смяна,  - опасно положение,   - контузия