Берое спечели последната си проверка, преди подновяване на шампионата следващата седмица, записвайки успех с 4:1 над Загорец (Нова Загора).

Тимът на Димитър Димитров владееше инициативата през целия двубой и организира много добри атаки. Александър Хардалов и Ибрахима Конте направиха пропуски преди да бъде открит резултата.

В 25-ата минута Конте се разписа, след като финтира двама играчи на Загорец и с много точен удар вкара топката в десния ъгъл на вратата на Стоянов.

Последваха пропуски на Гаюс Макута и Кийлън Лебон, а в 33-ата минута Еривалдо удвои след пас на Конте. В 53-ата минута Загорец върна едно попадение, след като Александър Хардалов беше точен от дузпа.

Гостите можеха да изравнят резултата три минути по-късно. Денислав Александров излезе сам срещу Перниш, но вместо да стреля подаде към Хардалов, който изпрати топката в аут.

Десет минути по-късно Стив Фуртадо подаде към Гаюс Макута, който бе непокрит на границата на наказателното поле, но стреля в аут. След това и Иван Минчев пропусна.

Берое поведе с 3:1 в 75-ата минута. Лебон направи двойно подаване с Минчев, след което последният излезе сам срещу вратаря и с удар покрай него вкара топката в мрежата.

Крайният резултат бе оформен пет минути преди края на мача. След центриране от корнер в наказателното поле Теди Мезаг игра два пъти с глава, след което Радослав Апостолов вкара от близка дистанция.