Берое размаза Ботев (Враца) с 6:0 в мач от четвъртия кръг на efbet Лига и оглави временното класиране след убедителната си първа домакинска победа от началото на сезона. Гаюс Макута (24, 42) и Алиун Фал (48, 68) вкараха по два гола всеки, а Иван Минчев (32) и Кийлън Лебон (62) също се разписаха за най-убедителния успех на заралии под ръководството на Димитър Димитров - Херо.

Врачани поднесоха голямата изненада в първия кръг, побеждавайки Лудогорец с 3:1, но след това записаха две поредни загуби с 1:2 от Локомотив (Пловдив) и ЦСКА, а сега претърпяха истинско крушение в Стара Загора.

Домакините имаха тотален контрол върху играта през първата част и почти всяка тяхна атака вещаеше опасност пред вратата на съперника. В 8-ата минута Стив Фуртадо направи отличен пробив по десния фланг, залъга Димитър Буров и технично центрира в наказателното поле към Ибрахима Конте, но нападателят за втори път прати топката високо над вратата на Красимир Костов.

В 18-ата минута Иван Минчев стреля от дистанция, принуждавайки Красимир Костов решително да боксира. Три минути след това Ибрахима Конте напредна в наказателното поле, финтира Илия Миланов и шутира, при което за пореден път Костов спаси.

Усилията на Берое дадоха резултат в 24-ата минута, когато Иван Минчев изведе отлично Ибрахима Конте отдясно. Нападателят центрира успоредно на голлинията, където Гаюс Макута засече в мрежата на Красимир Костов за 1:0.

В 32-ата минута заралии удвоиха аванса си с фамозен гол на Иван Минчев от далечна дистанция. Халфът се възползва от не доброто изчистване на Ивайло Михайлов и изстреля топовен снаряд от около 30 метра, пращайки топката в горния десен ъгъл на вратата. Три минути по-късно Берое можеше да направи резултата класически. Алиун Фал бе изведен в наказателното поле сам срещу Костов, който отрази удара.

Winbet - победата е емоция! (18+)

Гаюс Макута получи на границата на наказателното поле в 42-ата минута, финтира Венцислав Керчев и с изстрел в долния десен ъгъл направи разликата класическа - 3:0.

След почивката домакините продължиха да се забавляват, редувайки положение след положение пред вратата на Красимир Костов. В 48-ата минута Алиун Фал се разписа с глава за 4:0, а центрирането не на Стив Фуртадо.

Ботев (Враца) инкасира пети гол във вратата си в 66-ата минута, когато резервата Кийлън Лебон с мощен удар от малък ъгъл вкара дебютно попадение с екипа на заралии. Малко след това той се контузи и бе заменен от Димо Бакалов.

В 68-ата минута Алиун Фал бе изведе зад защитата на гостите, преодоля и излезлия да го пресрещне Красимир Костов, разписвайки се на празна врата за втори път в този мач - 6:0. До края на мача заралии намалиха оборотите и други попадения нямаше.

След убедителната си победа Берое събра 8 точки и заради по-добрата си голова разлика изпревари Царско село на върха. Ботев (Враца) е 11-и с 3 точки и по-лоша голова разлика от ЦСКА 1948, който се изкачи на десета позиция след тази загуба на врачани.

БЕРОЕ - БОТЕВ (ВРАЦА) 6:0
1:0 Гаюс Макута (24), 2:0 Иван Минчев (32), 3:0 Гаюс Макута (42), 4:0 Алиун Фал (48), 5:0 Кийлън Лебон (62), 6:0 Алиун Фал (68)

Най-интересните моменти от срещата по минути
1 – Начало на мача
2 - Ибрахима Конте шутира над вратата на гостите
5 - Активни действия на домакините
8 - Стив Фуртадо с атрактивен пас в наказателното поле намери Ибрахима Конте, който от точната на дузпата шутира над вратата
18 - Силен и точен удар на Иван Минчев от далечна дистанция, но Красимир Костов бе на мястото си и спаси
21 - Ново страхотно спасяване на Костов след шут на Иван Минчев
24 - ГОООЛ за Берое! Иван Минчев изведе Ибрахима Конте по лявото крило и той намери чудесно с успореден на голлинията пас Гаюс Макута, а последният се разписа от близка дистанция за 1:0
32 - ГОООЛ за Берое! Иван Минчев вкара феноменален гол от далечна дистанция за 2:0
35 - Алиун Фал излезе сам срещу Костов, който предотврати трети гол във вратата си
42 - ГОООЛ за Берое! Гаюс Макута получи топката от Алиун Фал, влезе в наказателното поле и с мощен шут разстреля Костов за 3:0
45 - Точен удар на Александър Василев, но Костов се справи и хвана топката
45 - Край на първата част!
..................................................
46 - Начало на второто полувреме
48 - ГОООЛ за Берое! Стив Фуртадо центрира отдясно и Алиун Фал се разписа с глава за 4:0
49 - Неточен далечен удар на Гаюс Макута
57 - Удар на Мезаг от близка дистанция и Костов спаси
62 - ГОООЛ за Берое! Алиун Фал пропусна топката при центриране в наказателното поле на гостите и влезлият като резерва Кийлън Лебон с мощен удар от малък ъгъл вкара дебютния си гол за заралии, правейки резултата 5:0
68 - ГОООЛ за Берое! Алиун Фал бе изведе зад защитата на гостите, преодоля и излезлия да го пресрещне Красимир Костов, разписвайки се на празна врата за втори път в този мач - 6:0
77 - Точен удар с глава на Джунейт Али, но Костов се справи и хвана топката - 12 точен удар в неговата врата
85 - Илия Миланов лежи на терена и врачани са пред угрозата да завършат мача с човек по-малко заради извършените си всички смени. Все пак той показва характер и ще доиграе срещата.
90+1 - Край на мача! Берое размаза Ботев (Враца) с 6:0 и се изкачи на върха във временното класиране.

Състави
Берое: 1. Християн Василев, 5. Теди Мезаг, 6. Александър Цветков (5821. Кийлън Лебон (667. Димо Бакалов), 10. Гаюс Макоута , 11. Алиун Фал , 17. Ибрахима Конте (6622. Октавио Мерло), 18. Илиас Хасани, 19. Александър Василев, 20. Стив Фуртадо, 25. Георги Ангелов, 73. Иван Минчев (6666. Радослав Апостолов (712. Джунейт Али)
Резерви: 33. Генадий Ганев, 2. Джунейт Али, 7. Димо Бакалов, 21. Кийлън Лебон, 22. Октавио Мерло, 27. Крум Стоянов, 66. Радослав Апостолов
Треньор: Димитър Димитров

Ботев (Враца): 33. Красимир Костов, 24. Аласане Н‘Диайе, 81. Атанас Зехиров, 30. Валери Домовчийски (746. Даниел Гаджев), 37. Венцислав Керчев, 9. Даниел Генов (4610. Петър Атанасов), 14. Димитър Буров, 19. Ивайло Михайлов (607. Чавдар Ивайлов), 18. Илия Миланов, 28. Христо Златински (6023. Владислав Узунов), 11. Юлиан Ненов (4688. Уелингтон да Силва)
Резерви: 1. Христо Митов, 5. Васил Добрев, 23. Владислав Узунов, 6. Даниел Гаджев, 10. Петър Атанасов, 88. Уелингтон да Силва, 7. Чавдар Ивайлов
Треньор: Антонио Здравков

Стара Загора, стадион "Берое"
Съдия: Никола Попов

Легенда: гол , автогол , жълт картон , втори жълт картон , червен картон , смяна ,  опасна ситуация