Берое смаза с 4:0 Черно море в мач от шестия кръг нa efbet Лига. Домакините изцяло доминираха в двубоя и заслужено стигнаха до успеха с две попадения на Кукула и по едно на Иван Минчев и Алиун Фал.

Берое започна да атакува от първите минути и положенията пред вратата на Черно море се заредиха едно след друго. Фал, Кукула и Мезаг изпуснаха добри ситуации, а Исмаил Иса изтърва най-опасното положение за гостите. Справедливостта възтържествува в 40-ата минута, когато отборът на Димитър Димитров най-накрая прониза Георги Георгиев. Крум Стоянов намери отлично Кукула в наказателното поле, а той без подготовка стреля и реализира. Останаха сериозни съмнения за засада при паса към Стоянов.

Winbet - истинската тръпка от победата! (18+)

За 20 минути през второто полувреме Берое реши всичко. Кукула вкарва второто си попадение в мача в 51-ата минута, след като надскочи отбраната и с глава реализира за 2:0. В 58-ата Минчев се разписа след подаване на Фал отдясно и прехвърлящ удар над излезлия напред Георги Георгиев.

В 68-ата минута дойде ред и на Фал да реализира. Той засече поредното центриране отляво и от няколко метра порази целта за крайното 4:0.

След този гол мачът се доиграваше и не паднаха нови попадения.

Берое излезе временно начело в класирането с 14 точки и мач повече от Лудогорец, който има 12. Черно море пък е с 12 точки на 11-ата позиция.

efbet Лига - сезон 2020/2021
Следете с БЛИЦ: Трансферно лято 2020 в efbet Лига​

Берое - Черно море 4:0
1:0 Гаюс Кукула (40), 2:0 Гаюс Кукула (51), 3:0 Иван Минчев (58), 4:0 Алиун Фал (68)

Срещата по минути:
1- Начало на мача
20- Исмаил Иса бе изведен сам срещу вратаря на домакините, но не успя да го преодолее. Иса напредна много добре, но изстрелът му по диагонала бе отразен от Християн Василев
26- След атака отляво, Фал бе изведен отлично и центрира остро в пеналта, където обаче Кукула не успя да засече
33- Иван Минчев центрира от фаул в наказателното поле, където Мезаг надскочи всички и стреля, но в аут
40- ГОЛ ЗА БЕРОЕ! Крум Стоянов се включи по левия фланг, преодоля браниел на Черно море и намери Кукула в пеналта. Нападателят на домакините стреля без подготовка и прониза стража на гостите
45- Край на първото полувреме
________________________
46- Начало на второто полувреме
51 ГОЛ ЗА БЕРОЕ! Кукула вкарва второто си попадение в мача, след като засече отлично с глава центриране и не остави шансове на Георгиев.
58- ГОЛ ЗА БЕРОЕ! Георгиев излезе да пресреща Кукула, който пусна към Иван Минчев. Той пък с техничен удар прехвърли защитниците и отчаяния плонж на Георгиев и направи резултата класически - 3:0!
68-
Алиун Фал бележи четвърти гол за домакините. Той засече поредното центриране отляво и от няколко метра порази целта - 4:0!
90- Край на мача

Берое: 1. Християн Валилев, 5. Теди Мезаг, 6. Александър Цветков, 9. Стивън Коста, 10. Гаюс Кукула (57-22. Октавио), 11. Алиун Фал, 17. Ибрахима Конте, 20. Стив Фуртадо, 25. Георги Ангелов, 27. Крум Стоянов, 73. Иван Минчев
Резерви: 33. Генадий Ганев, 2. Джуниет Али, 7. Димо Бакалов, 15. Георги Динков, 18. Илиас Хасани, 22. Октавио, 29. Пауло Ферейра
Треньор: Димитър Димитров

Черно море: 22. Георги Георгиев, 6. Виктор Попов, 33. Мирослав Енчев, 5. Стефан Станчев, 10. Илиан Илиев, 71. Васил Панайотов, 72. Родриго (26-16. Денислав Ангелов), 8. Емир Янчев, 70. Стефан Велев, 9. Исмаил Иса, 2. Цветомир Панов
Резерви: 25. Иван Дюлгеров, 32. Мартин Дичев, 99. Дани Кики, 17. Велислав Василев, 11. Мохамед Букаси, 29. Файсел Касми, 16. Денислав Ангелов
Треньор: Илиан Илиев

Стара Загора, ст. "Берое"
Съдия:
Радослав Гидженов
Легенда: гол , автогол , жълт картон , втори жълт картон , червен картон , смяна ,  опасна ситуация