ВИЖТЕ СТРАНИЦАТА НИ  БУКМЕЙКЪР  ТУК!

Берое победи Пирин с 1:0 в среща от 28-ия кръг на efbet Лига и спря черната си серия от четири поредни загуби у дома.

Двубоят започна по перфектен начин за домакините, които поведоха още във втората минута. Симеон Мечев се възползва от неразбирателство между отбраната и вратаря на Пирин, за да открие резултата (1:0).

Последваха още няколко възможности за домакините, докато Пирин погледна сериозно към вратата на заралии едва в края на първата част. Димитър Тонев центрира, но двама негови съотборници се разминаха с това да изравнят резултата.

3x500 лв. Бонус за мачовете от efbet Лига!

Втората част стартира с опасна атака за Пирин и удар на Димитър Тонев, но Караджов се справи и изби.

Берое отвърна в 72-ата минута с пробив на Спас Георгиев и центриране по земя в наказателното поле, но няколко негови съотборници се разминаха с топката.

До края на мача Берое можеше да удвои аванса си след удар на Спас Георгиев, но топката се отби в гредата след намесата на Янко Георгиев.

Стражът на Пирин можеше да стане герой, след като игра с топката и я насочи към колегата си след корнер, но Караджов се справи.

Заралии успяха да запишат седма победа от началото на сезона и вече са само на две точки от топ 10. Пирин пък е 14-и с 21.

БЕРОЕ - ПИРИН 1:0
1:0 Симеон  Мечев (2')

По-важното от мача по минути:

1' Начало на двубоя.
2'  ГОООООЛ за Берое! Неразбирателство между вратаря на Пирин Янко Георгиев и бранител предостави топката на Симеон Мечев, който отблизо я насочи в мрежата за 1:0.
30' Възможност за Берое! Трибуле получи в наказателното поле с гръб към вратата. Французинът си заложи топката, обърна се и шутира, но защитник успя да блокира.
35' Нов шанс за домакините!  Сана Гомес подаде към Мара, албанецът шутира от границата на наказателното поле, но не намери целта.
45+1' Първа възможност за Пирин! Иван Тасев проби отляво и върна към Димитър Тонев, той центрира остро в наказателното поле, където двама футболисти на "орлетата" се разминаха с топката.
45+1 Край на първата част.

46' Начало на второто полувреме.
49' Страхотен шанс за Пирин! Димитър Тонев стреля от границата на наказателното поле, но Караджов изби.
50' Тонислав Йорданов изправи феновете на крака с гол от центъра, но попадението няма да бъде признато, тъй като ударът бе при спряна игра след нарушение на играча на Берое.
72' Спас Георгиев избяга от отбраната на Пирин, проби по десния фланг, центрира по земя, но топката не стигна до негов съотборник.
90' ГРЕДА за Берое! Спас Георгиев отправи силен удар, Янко Георгиев изби топката с върха на пръстите си, а тя се отклони от напречния стълб.
90+2' Какъв шанс за Пирин! Вратарят Янко Георгиев стреля с глава след корнер пред вратата на Берое, но Иван Караджов се справи.
90+3' Край на срещата.

БероеБЕРОЕ: 73. Иван Караджов, 2. Густаво Каскардо, 3. Сана Гомес, 5. Зария Ламбулич, 8. Серкан Юсеин (52  17. Спас Георгиев), 10. Уерди Мара, 14. Педро Енрике , 16. Симеон Мечев   (79 13. Ромарио Мойс) , 18. Клайдер Машедо, 21. Вини Трибуле , 98. Тонислав Йорданов  (52  9. Калоян Кръстев (70  77. Божидар Пенчев)
Резерви: 23. Иван Гошев, 6. Макс Челич, 7. Йоан Бауренски, 15. Георги Динков, 44. Атанас Йорданов,
Старши треньор: Николай Киров

Пирин БлагоевградПИРИН: 21. Янко Георгиев, 38. Александър Дюлгеров, 11. Андрей Йорданов, 73. Венцислав Бенгюзов, 19. Вячеслав Велев , 14. Даниил Кондраков, 23. Димитър Тонев , 26. Иван Тасев (60  18. Мартин Смоленски), 8. Дмитро Семениев (60  24. Борис Тютюков), 72. Раян Сенхаджи, 20. Чебраило Макрецкис
Резерви: , 6. Вергил Янев, 25. Илиан Костов, 15. Любомир Тодоров,  29. Мартин Бачев, 12. Максим Ковальов
Старши треньор: Христо Янев

Съдия: Ивелин Занев
Стадион: "Берое", Стара Загора
Легенда:  - гол,  - автогол,  - жълт картон,  - втори жълт картон,  - червен картон,  - смяна,  - опасно положение,   - контузия,  - преглеждане на ситуация с ВАР