Левски се наложи с класическото 3:0 срещу Черно море в мач от 13-ия кръг на "А" група, игран на стадион "Георги Аспарухов". Така "сините" събраха 22 точки и вече заемат петото място, изоставайки със 7 от временния лидер ЦСКА.

Точни във вратата на "моряците" днес бяха Жоазиньо, Седрик Бардон и Николай Димитров. Победата е четвърта поредна за "сините" в "А" група.

Избраниците на Георги Иванов-Гонзо изцяло доминираха днес срещу Черно море и заслужено стигнаха до успеха. Домакините пропуснаха да спечелят с по-убедителен резултат благодарение силните намеси на Илко Пиргов, който на няколко пъти спаси вратата си от сигурни попадения.

В 23-ата минута "сините" откриха резултата. Жоазиньо вкара страхотен гол, възползвайки се по отличен начин от грешка на Илко Пиргов. Вратарят на гостите поднесе топката на бразилеца и той от 15 метра стреля моментално, прати я в напречната греда, след което тя влетя в мрежата на "моряците". Четири минути по-късно Жоазиньо халу в наказателното поле на гостите и бе съборен от Мамуту Кулибали. Съдията Александър Костадинов без да се колебае отсъди дузпа, а зад топката застана Седрик Бардон. Французинът бе точен, пращайки топката под плонжа на Пиргов - 2:0.

Малко преди почивката Дарко Тасевски пропиля отлична възможност. Македонският национал се озова сам срещу Пиргов, но стражът на "моряците" улови слабия му удар.

Класическото 3:0 оформи резервата Николай Димитров в 74-ата минута. Хичо получи топката от Зе Соарес и с премерен изстрел от границата на наказателното поле наказа Илко Пиргов.

В сряда "сините" домакинстват на Литекс в отложен мач. Двубоят ще пропусне Георги Сърмов, който днес си изкара пети жълт картон от началото на сезона и ще бъде наказан от Дисциплинарната комисия. /БЛИЦ

Срещата по минути - ТУК

ЛЕВСКИ - ЧЕРНО МОРЕ 3:0
1:0 Жоазиньо (23), 2:0 Седрик Бардон (28-дузпа), 3:0 Николай Димитров (74)

ЛЕВСКИ: 12.Божидар Митрев, 3.Живко Миланов, 5.Юсуф Рабех, 55.Йордан Милиев, 14.Веселин Минев, 8.Георги Сърмов, 20.Жоазиньо(70-24.Ники Димитров), 21.Зе Соарес(84-10.Христо Йовов), 27.Седрик Бардон, 22.Дарко Тасевски(76-99.Георги Христов), 7.Еньо Кръстовчев
Резерви: 31.Цветан Димитров, 11.Елин Топузаков, 25.Лусио Вагнер, 70.Саша Симонович, 24.Николай Димитров, 10.Христо Йовов, 99.Георги Христов

ЧЕРНО МОРЕ: 26.Илко Пиргов, 4.Радослав Бачев, 5.Николай Домакинов, 15.Александър Александров, 8.Атанас Борносузов, 20.Михаил Лазаров (46-9.Георги Какалов), 21.Георги Илиев, 22.Милен Петков (20-84.Мамуту Кулибали), 28.Ели Маркес, 23.Даниел Георгиев (51-11.Здравко Лазаров), 31.Мирослав Манолов
Резерви: 1.Карамфил Илчев, 84.Мамуту Кулибали, 6.Танко Дяков, 11.Здравко Лазаров, 17.Мартин Керчев, 3.Адемар Жуниор, 9.Георги Какалов

София, ст. "Георги Аспарухов"
Съдия: Александър Костадинов
Жълти картони: Георги Сърмов (Левски); Николай Домакинов, Георги Илиев (Черно море)