БФС сложи ръка на сърцето и призна, че вторият гол на ЦСКА срещу Сливен (2:0) в мача от 20-ия кръг е бил от засада. Спас Делев реализира с глава, след като топката беше продължена към него от съотборника му Килиън Шеридън. При паса на ирландеца обаче нисичкият техничар се намираше зад гърба на сливенската отбрана.

В тази връзка Съдийската комисия наказа страничния съдия во Колев, който е със спрени права и известно време няма да получава наряди.

За абсолютно същия гаф изгоря и друг асистент-рефер - Емил Вангелов. Той сгреши по време на четвъртфинала за Купата на България между Черноморец и Славия. Благодарение на неговото недовиждане Николай Божов вкара със задна ножица за 3:3 в 90-ата минута и така се стигна до продължение. На повторенията ясно се видя, че засадата е очевидна.

Още един помощник-арбитър е със спрени права. Става въпрос за Крум Стоилов. Той е маркирал несъществуваща засада в мача Миньор - Калиакра (1:0).