По повод разразилата се в общественото пространство буря след изиграването на отложения от 3-ия кръг на "А" група мач Левски - Литекс (2:2), Българският футболен съюз се чувства длъжен да заяви следното:
Приема декларацията на ръководството на ПФК Левски АД като необмислен опит да се манипулират милионите верни привърженици на клуба и да се намери удобен отдушник за натрупаното напрежение след продължителния период на неуспехи, както на терена, така и извън него (справка - Казанската афера). За отговорните фактори в ПФК Левски АД през последните месеци стана традиция да атакуват работата на Българския футболен съюз и в частност на неговия президент Борислав Михайлов, обвинявайки го за собствената си управленска несъстоятелност.
Изглежда, Синдромът на късата памет е обхванал целокупното ръководство на ПФК Левски и в това се крие причината някак между другото, но със завидно постоянство, да бъде пропускан фактът, че фамилията Михайлов отдавна е получила своето място в славната футболна история на същия този Левски. Нещо, което трудно може да се каже за хората, които днес се самоидентифицират с клуба и сипят обвинения от негово име.
Още с избирането му за президент на Българския футболен съюз през октомври 2005 г., буквално броени часове след конгреса, президентът бе принуден да търпи негативи заради миналото си като футболист на Левски. Едва ли се налага да припомняме на незаразените със Синдрома на късата памет за 7-минутното продължение в Смолян и отсъжданията на един съдия, назначен все още от предишното ръководство на БФС.
През всички тези години от 2005 насам с потресаваща упоритост сред футболната общественост беше насаждано мнението, че Изпълнителният комитет на БФС е с преобладаващо син цвят и съответните пристрастия. Сега изведнъж нещата се промениха и изпълкомът стана неудобен някому.
Вместо да погледне собствената си управленска несъстоятелност в последно време, ръководството на ПФК Левски АД предпочита да пише декларации, в които да прехвърля отговорността на най-удобната за тази цел мишена - БФС.
Българският футболен съюз отказва да се превръща в подобна мишена. Нещо повече, ние правим всичко по силите си, за да улесним работата на професионалните клубове. В това число не спира от няколко години насам да повдига пред държавната власт въпроса за уреждането на статута на спортните, и в частност, на футболните бази.
В крайна сметка Българският футболен съюз е обществена организация, която е принудена в условията на финансова криза, да се справя съвсем сама. И го прави без да се налага да прехвърля проблемите си от болната на здрават глава. БФС има легитимно избрано ръководство на проведения на 30 януари тази година конгрес. Свикването на извънреден конгрес се предизвиква с механизъм, ясно описан в документите на БФС, и от него може да се възползва всеки клуб-член на БФС.
Пресслужба на БФС