Женският национален отбор на България записа втори пореден успех над Македония. Този път момичетата на Емил Кърцелски спечелиха с 5:2 в Скопие, след като сътвориха пълния обрат от 0:2 до 5:2. Само преди два дни те победиха с 4:2, припомня официалният сайт на БФС.

Македонките водеха с 2:0 до 38-ата минута с голове на Ленче Андреева и Накшие Криваниева. В 43-ата минута най-голямата ни звезда Лиляна Костова намали с глава след корнер, а точно преди края на полувремето пак тя изравни – 2:2. В началото на втората част Евдокия Попадинова завърши обрата, възползвайки се от пас зад защитата на капитанката Силвия Радойска.

Четвърт час преди края Мариана Гагова покачи на 2:4 в полза на "лъвиците", като не сбърка след подаване от левия фланг на Кристина Петрунова. В 81-ата минута Силвия Радойска оформи крайното 5:2 с фамозно изпълнение от ъглов удар, при което изпрати топката директно във вратата.

Двете контроли с Македония бяха генерална репетиция за нашия тим преди началото на световните квалификации. На 21 септември гостуваме на Австрия в двубой от група 7.