Зенит претърпя загуба с 1:2 от Спарта (Прага) в мач за 3-ото място на турнира Марбея Къп 2011. Любопитното бе, че за шампиона на Русия играха футболистите на Локомотив (Пловдив) Дани Кики, Мартин Кавдански, Драги Коцев и Ненад Лукич.

"Смърфовете" услужиха с футболисти на гранда от Санкт Петербург след молба на треньора Лучано Спалети. Италианският спец почти остана без състав, тъй като около 20 от състезателите му са национали на различни страни. Спалети пусна титуляри срещу Спарта (Прага) Кики, Кавдански и Коцев, които останаха на терена до последния съдийски сигнал. Сред резервите му бе четвърти "смърф" - сърбинът Ненад Лукич. Той се появи в игра през второто полувреме.

В 38-ата минута Данко Лазович даде преднина на Зенит с гол от дузпа. Атаката на руснаците бе започната от Дани Кики.

След почивката обаче Спарта (Прага) стигна до пълния обрат - 1:2.

Срещата на живо изгледаха именитите треньори Радомир Антич, Мануел Пелегрини, Хуанде Рамос, както и Дан Петреску. Наставникът на Локо (Пд) Неделчо Матушев също наблюдава как се представят футболистите му.

Мартин Кавдански игра на обичайния си пост като централен защитник. По-рано днес той бе 57 минути на терена за "смърфовете" при загубата с 0:3 от грузинския Зестафони. Срещу Спарта (Прага) на Дани Кики му се наложи да играе на нетипичния за него ляв бек, а нападателят Драги Коцев пък бе преквалифициран от Лучано Спалети на десен защитник. /БЛИЦ

ЗЕНИТ - СПАРТА (Прага) 1:2
1:0 Данко Лазович (38-дузпа), 1:1 Абена (43), 1:2 Лацни (52)

Съставът на Зенит: 91.Андрей Зайцев, 24.Александър Лукович, 25.Сергей Семак, 29.Мартин Кавдански, 57.Алексей Йонов, 20.Виктор Файзулин, 28.Дани Кики, 23.Саболч Хусти, 87.Евгений Стариков, 31.Драги Коцев, 8.Данко Лазович