България завърши при 0:0 гостуването си на Черна гора в шестата среща на двата тима от квалификациите за Евро 2020.

Така и на практика, и на теория родните национали нямат шанс за класиране, тъй като нулевото равенство значеше, че "трикольорите" остават на дъното на група "А" с едва 3 точки от шест двубоя (3 равенства и 3 загуби). Днешният ни съперник споделя същата съдба в групата, като единствено е пред нас заради по-добра голова разлика в преките двубои. Лидери в класирането са Англия и Чехия, които имат по 12 пункта. На трето място е Косово с 8 точки.

Изпуснатият шанс за победа значеше, че и родните национали продължават без успех почти цяла година. Последната им победа дойде на 13 октомври 2018-а, когато спечелиха срещу Кипър с 2:1.

Winbet - победата е емоция! (18+)

Двубоят започна добре за нашите момчета, които набързо създадоха няколко ситуации пред противниковата врата. Най-голям пропуск направи Галин Иванов, който получи брилянтен пас от Антон Недялков, но от идеална позиция стреля във вратаря.В крайна сметка до нещо по-сериозно не се стигна и домакините успокоиха играта постепенно.

Последва доста накъсана игра и положения липсваха и пред двете врати.

Постепенно отново българите започнаха да търсят гола, като такъв в крайна сметка падна в 31-ата минута. Божидар Краев отбеляза с глава след центриране от свободен удар, но попадението правилно бе отменено заради засада.

До края на първото полувреме имаше още няколко добри ситуации пред вратата на домакините, но до гол така и не се стигна.

Домакините започнаха доста по-активно втората част. Те стигнаха до много опасна ситуация в 52-ата минута, но Пламен Илиев спаси коварен изстрел на Йовович.

Оттук нататък последваха доста спокойни минути, като сериозни положения липсваха.

В последните минути зачестиха опасните ситуации и пред двете врати, но гол така и не падна.

Следващата среща на България е след 3 дни (понеделник), когато "трикольорите" приемат Англия в предпоследната си среща от квалификациите за Евро 2020.

Черна гора - България 0:0

Срещата по минути:
1 - Първи съдийски сигнал.
2 - След изпълнение на корнер се стигна до разбъркване в черногорското наказателно поле, откъдето топката бе избита. Кълбото стигна до Кристиян Малинов на границата, а халфът стреля, но много неточно.
6 - Страхотен шанс! Галин Иванов получи прекрасно центриране от Антон Недялков в наказателното поле. Халфът на Славия обаче стреля в обсега на Петкович, който улови без особени проблеми.
9 - Ново разбъркване в наказателното поле на Черна гора след центриране от фаул завършва с неточен изстрел на Марселиньо.
20 - Спокойните минути продължават. Нищо интересно не се случва на терена.
25 - Играта продължава да е доста накъсана. Домакините имат лек превес във владението на топката, но нищо повече.
27 - Йовович получи топка на левия фланг, напредна и стреля, но шутът му бе блокиран в тъч.
31 - Божидар Краев вкара с глава топката в мрежата на Петкович след центриране от свободен удар, но попадението правилно бе отменено заради засада.
35 - Опасно центриране в наказателното поле на домакините след бързо изпълнение на корнер не води до нещо по-сериозно.
37 - Галин Иванов центрира отдясно за Краев, който стреля, но шутът бе блокиран и се върна именно при халфа на Славия. Иванов обаче стреля в аут.
38 - Капитанът на Черна гора Стефан Савич напуска терена с контузия. Той е заменен от  Небойша Косович.
45 - Опасен шут на Краев излиза в аут.
45+1 - Край на първата част. Двата тима се оттеглят при нулево равенство.
–––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––
46 - Начало на второто полувреме.
53 - Какъв шанс! Домакините стигнаха до страхотна възможност пред Йовович, който получи пас на втора греда. Черногорецът стреля от малък ъгъл, но Пламен Илиев се намеси чудесно.
54 - Прекрасна контраатака за българите е завършена с удар на Марселиньо, след който се получи рикошет и корнер. Последваха две изпълнения на ъглов удар, но до сериозна ситуация не се стигна пред вратата на черногорците.
73 - Спокойните минути на терена продължават. Без сериозни ситуации и пред двете врати.
84 - Страхотно разбъркване пред вратата на България. Едва не се стигна до гол след поредица от ситуации.
85 - Каква възможност! Черна гора можеше да отбележи след удар на Вукчевич отблизо, но изстрелът бе неточен.
89 -  Георги Костадинов получи хубава възможност в наказателното поле на домакините след центриране от фаул, но стреля неточно.
90+4 - Край на мача. Двата отбора завършват при 0:0.