България победи Гърция с 3:2 в късния мач от квалификационния турнир за европейско първенство по футзал, на който домакин е зала „Скаптопара” в Благоевград. В другата среща Дания разби Гибралтар с 9:1 и със 7 точки спечели първото място в групата заради по-добрата си голова разлика. Българите също събраха 7 точки, но останаха втори и трябваше да изчакат резултатите в другите квалификационни групи, за да се разбере дали ще продължат борбата по-нататък за класиране за еврошампионата. В крайна сметка стана ясно, че за следващия кръг на евроквалификациите продължава отборът на Англия, класирал се също втори във своята квалификационна група, но с по-добри показатели от българския тим.

Иначе днешният последен двубой на българския тим предложи доста емоции и драматичен завършек. В началото на втората част българите пропуснаха няколко добри положения за гол. За съжаление, досадна грешка позволи на гръцкия тим на поведе и "трикольорите" се оказаха в ролята на догонващи. Атаките им дадоха резултат и с гол на Стойков българските национали изравниха, а осем минути преди края на двубоя поведоха с 2:1 с точно попадение на Карагеоргиев след асистенция на Стойков. Две минути преди последния съдийски сигнал гърците получиха право за подобен наказателен удар и не сгрешиха, изравнявайки резултата - 2:2. В последната минута гръцкият състав остана с човек по-малко на терена, това бе нов шанс за националите на България да завършат с победа мача и това се случи 24 секунди преди края след попадение на Шутев.