Юношеският национален отбор на България до 17 години направи 2:2 в европейска квалификация срещу Ирландия. Момчетата на Йордан Петков имаха аванс от два гола, но в крайна сметка не съумяхме да спечелим. Тимът ни завърши на второто място в групата.

Winbet - победата е на върха на пръстите! (18+)

Първо Роберто Райчев отбеляза на два пъти в 13-ата и 41-ата минута. Роко Вата намали резултата в 61-ата минута, а Къртис в 75-ата възстанови равенството.

В 13-ата минута Роберто Райчев откри резултата в полза на "лъвчетата". Малко по-рано Божев трябваше да се намесва при удар на съперников нападател.

Митков стреля добре в 15-ата минута, но топката не намери целта. Райчев и Митков не намериха целта с удари в 22-ата и 25-ата минута на мача. В последните десетина минута на първата част ирландците опитаха да изравнят резултата, но Божев беше на много високо ниво и не позволи това да се случи.

В 41-ата минута с втория си гол в мача Райчев удвои преднината на "лъвчетата".

Ирландците се върнаха в двубоя с гол на резервата Роко Вата в 61-ата минута, а в 75-ата минута Къртис възстанови равенството.

Българските момчета имаха възможност да стигнат и до победата, но в 89-ата минута влезлия като резерва Чакъров не намери целта.

Така "лъвчетата" ще трябва да чакат развитието на мачовете от другите групи, за да разберат дали ще играят на Европейското през май в Израел. Първите отбори в осемте групи се класират директно, както и най-добрите седем втори. В другия мач от нашата група Португалия разби Финландия с 9:1 и зае първото място в групата.

Ирландия - България 2:2
0:2 Райчев (13, 41), 1:2 Вата (61), 2:2 Къртис (75)

Съставите:

Ирландия U17: 16. Финтън Дохърти, 13. Мартин Хейл (59 3. Люк О`Брайън ), 2. Сам Къртис , 5. Кетъл Хеферман, 4. Иван Савшак (46 10. Роко Вата), 7. Кевин Зефи, 8. Джейм Мак Манъс, 6. Джъстин Феризай , 20. Гидеон Тете, 9. Марк О`Махони (46 19. МакЛоулин), 14. Томас Блохам

България U17: 1. Алекс Божев, 3. Михаил Цонев, 5. Росен Маринов , 6. Мартин Георгиев , 7. Захари Атанасов, 18. Чунг До (87  2. Слави Чакъров), 8. Антоан Стоянов , 10. Асен Митков, 11. Борислав Маринов (70  14. Константин Павлов), 19. Петър Кирев, 9. Роберто Илиев Райчев  (87  4. Симеон Василев)

Легенда:  - гол,  - автогол,  - жълт картон,  - втори жълт картон,  - червен картон,  - смяна,  - опасно положение,   - контузия