Септември (София) победи трудно с 1:0 при визитата си на Спортист (Своге) и се класира за 1/8-финалите на турнира за Купата на България. Единственото попадение реализира резервата Кристиян Пешов (76) не и без помощта на късмета, тъй като при негово центриране топката попадна директно във вратата на домакините.

Двамата близнаци Ивайло Василев от Спортист и Иван Василев от Септември пазеха на двете врати.

През първата част Спортист имаше по-добрите възможности, но стражът на гостите Иван Василев парира удари на Ивайло Христов и Димитър Алексиев. Малко преди почивката Янакиев пропусна нов шанс за Спортист.

След почивката Рамадан застраши вратата на домакините, а Мартин Сандов пропиля добър шанс да даде аванс на Спортист в средата на втората част. Резервата Стоичков бе близо до гол за Септември, но Иво Василев спаси. Четвърт час преди края Пешов центрира отляво и топката попадна във вратата, въпреки че никой не игра с нея.