„Ботев“ (Пловдив) се класира на полуфиналите на Купата на БФС при юношите, родени през 1999 г. „Жълто-черните“ детронираха Славия след победа с 2:1. Милен Златков се отличи с гол и асистенция за успеха, който беше наблюдаван от 300 зрители.

Всички попадения в двубоя паднаха след почивката. Златков откри в 53-ата минута, когато беше изведен в чиста позиция от Сонер Полат. Само седем минути по-късно Славия изравни.

Победният гол за „канарчетата“ дойде в 77-ата минута. Златков центрира отдясно, а след рикошет топката попадна Мартин Татаров, който от движение стреля точно в мрежата.

По този начин „Ботев“ класира втори тим за полуфиналите на турнира. Юношите от набор 2001 на "канарчетата" достигна до тази фаза след успех с 9:0 над бургаския Черноморец. Жребият и мачовете за полуфиналите при двата набора са през месец март на 2015 година.