Дублиращият отбор на Ботев (Пловдив) се наложи с 1:0 при визитата на Литекс. Мачът от 25-ия кръг на Втора лига се игра на Градския стадион в Ловеч.

Ботевистите за пореден двубой бяха с изключително млад състав. "Канарчетата" дадоха всичко от себе си и заслужиха трите точки.
Ловчанлии имаха превес по отношение владение на топката, а в средата на полувремето удариха напречната греда.

В 40-ата минута Лъчезар Балтанов поведе Ботев II към успеха. Капитанът вкара феноменален гол, пращайки топката под напречнага греда с удар от средна дистанция. След почивката "оранжевите" контролираха действията, а с няколко решителни изяви се отчете вратарят Стефан Смъркалев.

След ценната победа борещият се да не изпадне Ботев II е на 16-ото място с 25 точки. Литекс също е под чертата - на 15-ата позиция с 28 точки.

ВТОРА ЛИГА - 25 КРЪГ

7 април 2023 г., петък, 17:00 часа
Дунав (Русе) - Крумовград 2:1
1:0 Мирослав Будинов (9), 1:1 Мартин Сораков (71), 2:1 Мехмед С. Мехмед (87)

8 април 2023 г., събота, 15:00 часа
Янтра (Габрово) - Етър (Велико Търново) 1:3
0:1 Maртин Тошев (8), 0:2 Мартин Тошев (38-дузпа), 1:2 Иван Василев (55), 1:3 Мартин Моран (85)

8 април 2023 г., събота, 17:00 часа
Марица (Пловдив) - Добруджа 2:1
1:0 Валери Домовчийски (16), 1:1 Петко Цанков (41), 2:1 Симеон Вешев (66)

Литекс - Ботев II (Пловдив) 0:1
0:1 Лъчезар Балтанов (41)

Спартак (Плевен) - Монтана 0:1
0:1 Фудил Идрес (28)

Струмска слава (Радомир) - Витоша (Бистрица) 3:0
1:0 Цветомир Цанев (20), 2:0 Стивън Кирилов (66), 3:0 Стивън Кирилов (90-дузпа)