Локомотив (Мездра) и Ботев завършиха 2:2 в оспорван мач, игран на градския стадион в Мездра. Домакините дръпнаха напред в резултата с 2:0 още през първото полувреме чрез Страти Илиев, който бе точен от дузпа в 15-ата минута. Пет минути преди почивката преотстъпеният от Левски Исмаил Иса даде комфортна преднина на домакините след центриране от корнер. Последният в класирането Ботев обаче успя да изравни резултата като първо резервата в този мач Иван Караманов намали в 54-ата след неразбирателство в защитата на Локомотив. В 79-ата "канарчетата" получиха правото да изпълнят дузпа, която Морини пропусна, но при добавката другата резерва Илиян Йорданов изравни - 2:2. Интересното в този мач бе, че Ботев започна в състав без нито един българин, като и двамата нашенци, появили се в игра след почивката, станаха автори на головете за "канарчетата". /БЛИЦ

Срещата по минути с БЛИЦ:

1 - Начало на мача
15 - ГОЛ ! 1:0 за Локо (Мз). Точен е Страти Илиев от дузпа отсъдена за нарушение срещу Бамба
40 - ГОЛ ! 2:0 за домакините. Исмаил Иса е точен след центриране от корнер на Страти Илиев
45 - Край на първото полувреме
46 - Начало второ полувреме
46 - Една смяна е извършена на почивката в състава на Ботев. Бразилецът Седейра е заменен от Иван Караманов
47 - Тевия отправя силен шут към вратата на Ботев, но вратарят Бриньоли с авторитетна намеса избива
 52 - Здравко Станков удря без топка играча на Ботев Сириняно, но това остава незабелязано от главния съдия
54 - ГОЛ ! Гостите от Ботев успяват да върната интригата в мача. Точен е резервата Иван Караманов след неразбирателство в защитата на Локомотив
59 - Здравко Станков получава жълт картон за остра реплика към главния съдия
63 - Първа смяна в състава на домакините. Играта напуска авторът на първия гол Страхил Попов, а на негово място Анатоли Тодоров
71 - Сириняно получава жълт картон за грубо влизане срещу Страти Илиев
79 - ГОЛ ! Ботев успява да изравни резултата чрез Илиян Йорданов. Морини пропусна отсъдената от съдията дузпа, но отбитата от вратаря топка попадна в резервата Йорданов, който от близко разстояние не сгреши
80 - Бамба от състава на домакините напуска играта, а на негово място влиза Боби Хазуров
81 - Морини получава жълт картон за симулация
90+4 Морини имаше възможност да донесе пълен обрат в мача, но ударът му минава на сантиметри от страничната греда
90+5 Край на мача в Мездра. Локомотив и Ботев направиха зрелищно 2:2

Локомотив (Мз) - Ботев 2:2
1:0 Страти Илиев (15), 2:0 Исмаил Иса (40), 2:1 Иван Караманов(54), 2:2 Илиян Йорданов

Локо (Мз):
1.Христо Иванов, 29.Цветан Зарев, 4.Николай Христозов, 22.Даниел Моралес , 14.Здравко Станков, 18.Майкъл Тавия, 8.Виктор Софрониев, 7.Страти Илиев, 77.Страхил Попов(63-20.Анатоли Тодоров), 10.Исмаил Иса, 26.Абудрамае Бамба
Резерви: 33.Йордан Линков, 3.Милчо Макенджиев, 99.Предраг Пажин, 20. Анатоли Тодоров, 17. Любомир Тодоров, 19.Георги Каранейчев, 28. Борислав Хазуров

Ботев
:69.Лука Бриньоли, 13.Фабио Тинаци, 29.Даниел Ола, 27. Густав, 3.Чиро Сириняно, 15.Джилберто Дзанолети(90-21.Мапока), 23.Максимилиано Брици, 99.Алберто Ребека(74-77.Илиян Йорданов), 10.Емануеле Морини, 32.Ален Карлет, 80.Сердейра(46-11.Иван Караманов)
Резерви:30.Румен Попов 90. Лана 11.Иван Караманов 4.Марко ди Арженио 77.Илиян Йорданов 21. Алфред Мапока 13. Чудомир Григоров

Мездра: ст."Локомотив"
съдия: Николай Йорданов
жълти картони: Цветан Зарев, Здравко Станков(Локо Мз); Сириняно, Морини,Брици, Тинаци,Карлет (Ботев)