ВИЖТЕ СТРАНИЦАТА НИ БУКМЕЙКЪР ТУК!

Ботев (Пловдив) победи Славия с 1:0 у дома в среща от 12-ия кръг на Efbet лига. Преди началото на мача настоящият капитан на "канарчетата" Тодор Неделев награди един от най-емблематичните играчи от златното поколение на пловдивския тим - Петър Зехтински.

Двубоят на базата на "канарчетата" в Коматево започна вяло и през първия четвърт час нямаше удари към двете врати. Първият дойде в 18-ата минута, а Галин Иванов удари лявата греда на вратата на Ботев. Две минути след това Венцеслав Керчев стреля с глава, но в дясната греда.

Ботев се разигра с стигна до два много опасни изстрела към Светослав Вуцов, дело на Елвис Ману и Антоан Бароан, но вратарят на "белите" се справи.

Не така стояха нещата в 35-ата минута, в която Джеймс Етоо отне топката и я подаде бързо към Елвис Ману, а той не сгреши и я прати във вратата на Славия за 1:0.

Само няколко минути след това Ботев остана с човек по-малко заради втори жълт картон на Джеймс Етоо в рамките на едва седем минути.

Славия тръгна мощно през втората част, но се размина с изравняването в 49-ата минута, в която Кемело Нгуена удари третата греда за тима си в мача. Минути след това Галин Иванов стреля с глава, но вратарят на Ботев се намеси.

След това играта се накъса и на няколко пъти бе спирана за смени в двата отбора. В продължението на мача Славия удари четвъртата си греда след изстрел с глава на Ахмед Ахмедов.

Ботев изплува от предпоследното място в таблицата и вече е на 12-о място с 10 точки, докато Славия остава на седма позиция с 18.

Winbet - победата е емоция! (18+)

БОТЕВ (ПД) - СЛАВИЯ 1:0
1:0 Елвис Ману (35')

По-важното от мача по минути:

1' Начало на мача.
18'  ГРЕДА за Славия! Георги Вълчев стреля опасно, но ударът му бе отбит. Последва добавка на Галин Иванов, но топката срещна лявата греда.
20'  ГРЕДА за Славия! Опасно центриране в наказателното поле на Ботев, Венцислав Керчев насочи топката с греда към вратата, но намери десния страничен стълб.
22'  Опасна атака за Ботев! Силен удар на Елвис Ману към вратата на Славия, но Вуцов се справи.
23'  Пробив на Антоан Бароан в половината на "белите", удар в близкия ъгъл, но Вуцов пак се намеси.
35'  ГОООЛ на Ботев! Джеймс Етоо отне топката по дясното крило, последва остро центриране към Елвис Ману, който я прати в мрежата за 1:0.
39'  ЧЕРВЕН КАРТОН! Втори жълт картон на Джеймс Етоо в рамките на седем минути и той напуска играта.
45' Хубав удар на Иван Минчев от фаул, но топката премина над вратата.
45+2' Край на първото полувреме.

46' Начало на втората част.
49'  ГРЕДА за Славия! Кемело Нгуена отправи силен удар към вратата на Ботев, Ханкич плонжира и отби топката, а тя срещна дясната греда.
55' Галин Иванов стреля с глава, но Ханкич се намеси.
90+1'  ГРЕДА за Славия! Ахмед Ахмедов стреля с глава след плонж, но топката срещна дясната греда.
90+6' Край на мача.

Ботев ПловдивБОТЕВ (ПД): 13. Хидайет Ханкич, 2. Рой Херман (66  17. Николай Минков ), 4. Виктор Генев - к, 77. Мохамед Брахими (46'  24. Джаспър ван Хертъм), 10. Емануел Току (90+4'  21. Точукву Ннади), 11. Антоан Бароан (78 23. Димитър Тонев , 15. Джеймс Етоо , 18. Самюел Супрайен, 22. Реда Рабей, 28. Елвис Ману  (77'  3. Па Конате ), 44. Роберто Пунчец
Резерви: 1. Георги Аргилашки, 9. Мартин Секулич,
Треньор: Желко Копич

Славия СофияСЛАВИЯ: 21. Светослав Вуцов, 3. Ертан Томбак , 23. Емил Виячки, 37. Венцислав Керчев, 4. Людовик Соарес (88  17. Ерол Дост ), 77. Георги Вълчев  (60  22. Дарко Тасевски ), 93. Кемело Нгуена, 73. Иван Минчев (73 9. Ахмед Ахмедов) , 88. Тони Тасев, 11. Кристиан Добрев (60 8. Емил Стоев) , 33. Галин Иванов -к
Резерви: 1. Георги Петков, 55. Константин Чешмеджиев, 83. Христо Попадийн,
Треньор: Златомир Загорчич

Съдия: Георги Давидов
Стадион: "Футболен комплекс Ботев 1912"
Легенда:  - гол,  - автогол,  - жълт картон,  - втори жълт картон,  - червен картон,  - смяна,  - опасно положение,   - контузия