Юношите на Ботев (Пловдив) от набор 2001 се класираха за четвъртфиналите на най-големия юношески турнир в света Gothia Cup! За по-малко от 24 часа "жълто-черните" записаха втора поредна победа над бразилски тим, след като днес се наложиха с 1:0 над Пинейрос.

Двата тима направиха изключително здрав сблъсък, а победното попадение падна 5 минути преди края на срещата. Негов автор стана роденият през 2002 година Станислав Шопов.

С постигнатата победа Ботев записа рекордно постижение за български тим на турнира Gothia Cup. До този момент най-доброто представяне за български представител се държеше отново от "канарчетата", които преди две години отпаднаха на 1/8-финалите.

Следващият мач от надпреварата е днес от 14:00 часа българско време, когато „канарчетата“ ще се изправят срещу индонезийския Асиоп Апацинти.