Ботев (Пловдив) е първият полуфиналист в турнира за Купата на България. "Канарчетата" се наложиха с 1:0 като гост над Пирин в Благоевград, а победното попадение бе дело на Лъчезар Балтанов в 27-ата минута.

Ботев можеше да реши мача след час игра, но ударът на Косоко от границата на вратарското поле мина над напречната греда. Пирин пък имаше претенции за Дузпа в 84-ашта минута, когато домакините скочиха за игра с ръка на Юсеин.

Двубоят бе прекъснат за около минута в началото на двубоя заради хвърлени ленти по терен, а към края на мача и бутилки полетяха към тъч линията.

Утре са други два 1/4-финала за Купата на България - 17:30 часа Литекс - Черно море и 20:00 часа Локомотив (Пловдив) - Лудогорец, а Верея и Дунав играят в четвъртък от 20:00 часа.

ПИРИН - БОТЕВ 0:1
0:1 Лъчезар Балтанов (27')

Двубоят по минути:
1' Начало на срещата.
2' Двубоят е спрян за минута заради феновете на домакините, които хвърлиха хартиени ленти на терена.
9'  Принудителна смяна за Пирин. Излиза Старокин, в игра Младенов.
15'  Жълт картон за Румен Сандев.
27'  ГООООЛ за Ботев! Балтанов бележи, след като Косоко му свали топката в наказателното поле.
45' Край на първото полувреме.
46' Начало на втората част.
55'  Смяна за Пирин!!! В игра Иван Цветков, излиза Антон Костадинов.
61'  Страхотна възможност за Ботев, но Косоко стреля над вратата от границата на вратарското поле.
64'  Смяна за Ботев. Излиза Косоко, в игра Фернандо Виана.
65'  Жълт картон за Балтанов.
67' Жълт Картон за Рос Дженкинс.
71'  Смяна за Пирин. Излиза Дженкинс, в игра Ничев.
76'  Смяна за Ботев. Излиза Меледже, в игра Юсеин.
84'  Претенции за дузпа от страна на Пирин за игра с ръка на Серкан Юсеин.
86'  Смяна за Ботев. Излиза Вутов, в игра Крум Стоянов.
87'  Стоянов пропусна да вкара за 2:0 от няколко метра.
88'  Жълт картон за Виана.
90+6' Край на мача.

Резултат с изображение за пирин благоевград логоПИРИН: 22. Благой Макенджиев, 21. Александър Башлиев, 3. Румен Сандев, 14. Стилиян Николов, 18. Юлиян Попев, 9. Рос Дженкинс  (27. Костадин Ничев), 6. Орлин Старокин (5. Христо Младенов), 24. Антон Костадинов (8. Иван Цветков), 30. Тодор Траянов, 19. Станислав Костов, 7. Тони Тасев
Резерви: 76. Красимир Костов, 29. Алешандре Ханс, 20. Кирил Грозданов, 15. Димитър Благов

Резултат с изображение за ботев пловдив логоБОТЕВ: 22. Георги Георгиев , 2. Цветомир Панов, 18. Радослав Терзиев, 4. Виктор Генев, 24. Лазар Марин, 14. Яя Меледже Омнебес ( 10. Серкан Юсеин), 17. Лъчезар Балтанов, 7. Фелипе Бризола, 8. Тодор Неделев, 39. Антонио Вутов ( 25. Крум Стоянов), 20. Омар Косоко (9. Фернандо Виана)
Резерви: 99. Иван Чворович, 5. Кристиан Димитров, 19. Борис Тютюков, 26. Радослав Апостолов

Стадион: "Христо Ботев" (Благоевград)
Главен съдия: Николай Йорданов