ВИЖТЕ СТРАНИЦАТА НИ БУКМЕЙКЪР ТУК!

Вижте как прогнозираха мача Христина Христова и Красимир Минев в играта Ефбет Лига на Букмейкър БЛИЦ

Ботев (Пловдив) спечели с 3:1 домакинството си на Славия от осмия кръг в Еfbet Лига. Победата е първа за "канарчетата" у дома след реконструкцията на стадион "Христо Ботев". Тя идва след трите поредни поражения у дома от началото на първенството - 1:3 от Левски, 0:2 от Арда и 1:2 от новака Крумовград.

Ивелин Попов откри резултата в 26-ата минута. Ветеранът успя да се разпише и в трите си мача до момента за Ботев. В 38-ата Мартин Секулич удвои, а само две минути след това отново хърватинът вкара - 3:0.

WINBET – персонални бонуси всеки ден! (18+)

Гостите върнаха едно попадение чрез Ертан Томбак в 82-ата минута. По-рано два гола на Славия бяха отменени заради засади - на Галин Иванов и Венцислав Керчев.

При гостуването на "Колежа" "белите" продължиха лошото представяне и oстават на 14-ото място със само 4 точки в актива си, което поставя под въпрос бъдещето на треньора Хосе Мари Бакеро. Славия е в серия от 4 поредни загуби.

Последният успех на Ботев на "Колежа" в официален мач датираше от 5 декември 2013 година.

Еfbet Лига - сезон 2023/2024

Класирането в Efbet Лига

Изтеглете мобилното ни приложение БЛИЦ СПОРТ ОТТУК!

БОТЕВ (Пловдив) - СЛАВИЯ 3:0
1:0 Ивелин Попов (26), 2:0 Мартин Секулич (38), 3:0 Мартин Секулич (40)

По-важното от мача по минути:
* Срещата започна с минута мълчание в памет на легендата на Ботев Иван Занев, който си отиде от този свят на 30 август, както и за починалото дете на тренировка в Русе, което бе ударено от мълния.
1 - Начало на срещата.
5 - Играта е спряна за една минута, за да могат двата отбора и феновете да покажат подкрепата си към Петър Хубчев, който се бори с коварно заболяване.
17  Отменен гол! Галин Иванов се разписа, но попадението е отменено заради засада.
26  ГОЛ! Ивелин Попов даде преднина на Ботев - 1:0. Акере се възползва от грешка в отбраната на Славия, пресече подаване и напредна към вратата на гостите, Николай Кръстев успя да излезе навреме и да избие. Топката обаче попадна в Янис Карабельов, който продължи към непокрития Ивелин Попов и ветеранът се разписа в опразнената врата.
38  ГОЛ! 2:0 за Ботев. Ивелин Попов изведе Акере по десния фланг, той напредна и пробва пас към Мартин Секулич, топката рикошира в играч в бяло и прехвърли Николай Кръстев, а Секулич с глава я добута в мрежата от голлинията.
40
ГОЛ! Отново Секулич е точен - 3:0 за домакините. Акере отне топката от Виктор Генев и направи 40-метров спринт, стигна пред наказателното поле, Мартин Георгиев направи опит да изчисти, но вместо това изведе Секулич, който стреля, Кръстев първоначално изби, но след добавката на хърватина с глава се стигна до третото попадение във вратата на гостите.
45+4 - Край на първото полувреме.
-----------------
46 - Начало на второто полувреме.
56 - Нов шанс за Ботев, Акере стреля, топката прелетя покрай вратата на Кръстев.
62 - Бакеро засече с глава центриране от ъглов удар, топката премина над вратата.
63  Oтменен гол! Венцислав Керчев вкара във вратата на Ханкич, но попадението е отменено заради засада.
77  Опасен удар на Галин Иванов, Ханкич изби в корнер със сетни усилия.
82  ГОЛ! Ертан Томбак вкара за Славия, Ботев вече води с 3:1. Капитанът Галин Иванов изведе отлично защитника вдясно в наказателното поле и той успя да промуши топката между краката на Хидайет Ханкич.
86 - Изстрел от воле на Галин Иванов, топката прелетя над вратата на домакините.
90 - Добавеното време е 4 минути.
90+4 - Край на мача. Ботев победи Славия с 3:1.

БОТЕВ (Пд): 1.Хидайет Ханкич, 5.Йонас Тамм, 15.Джеймс Ето`о, 22.Реда Рабей (69  21.Точукву Ннади), 24.Джаспър Ван Хертъм, 20.Антонио Перера, 28.Янис Карабельов (68  17.Николай Минков), 38.Константинос Балоянис, 10.Ивелин Попов (к)  (80  30.Лъчезар Балтанов), 16.Самуел Акере, 9.Мартин Секулич  (57  11.Aнтоан Бароан )
Резерви: 92.Даниел Кайзер, 11.Антоан Бароан, 14.Фаустас Степанавичус, 17.Николай Минков, 18.Димитър Папазов, 21.Точукву Ннади, 25.Станислав Работов, 30.Лъчезар Балтанов, 88.Красиан Колев
Треньор: Рафаел Ферейра
Славия София
СЛАВИЯ: 12. Николай Кръстев, 3.Ертан Томбак , 6.Мартин Георгиев, 4.Виктор Генев , 27.Емил Мартинов, 37.Венцислав Керчев, 73.Иван Минчев, 71.Кристиян Стоянов (65  17.Ерол Дост), 33.Галин Иванов (к) , 88.Тони Тасев  (65  8.Емил Стоев), 7.Йон Бакеро  (83  10.Владимир Николов)
Резерви: 1. Георги Петков, 5. Велко Йеленкович, 8. Емил Стоев, 10. Владимир Николов, 14. Роберто Райчев, 15. Валентин Петров, 17. Ерол Дост, 19. Чунг Нгуен До, 23. Денислав Александров
Треньор: Хосе Мари Бакеро

Пловдив, стадион "Христо Ботев"
Съдия: Волен Чинков

Легенда:  - гол,  - автогол,  - жълт картон,  - втори жълт картон,  - червен картон,  - смяна,  - опасно положение,   - контузия,  - преглеждане на ситуация с ВАР